Dědek vytáhl z rukávu největší trenérské eso. V Pardubicích končí Rulík, nahradí ho Varaďa

Přidat na Seznam.cz

Jak zastavit třineckou hokejovou nadvládu? Jeho vlastními zbraněmi nebo spíše díky stvořiteli třineckého zázraku. Pardubice se nevzdávají svého cíle získat titul. Nevyšlo to letos? Nevadí, příští sezonu už to vyjde, říkají si ve městě proslaveného perníkem. Jako argument na tento cíl dávají představení nového kouče, kterým není nikdo jiný než nejlepší český trenér poslední pětiletky. Do východočeského klubu přichází Václav Varaďa.

Pardubice sice nesplnily jasný cíl – získat k stoletému výročí vzniku klubu titul. Přesto se nečekalo, že se majitel Petr Dědek rozhodne odvolat dosavadního kouče Radima Rulíka, který dovedl mančaft k jasnému vítězství po základní části extraligy. Jenže semifinálová porážka s Třincem mu zlomila vaz. „Chci poděkovat Radimu Rulíkovi za práci pro Dynamo. Pod jeho vedením se do Pardubic vrátila extraligová medaile. Jdeme dál a přejeme Radimovi úspěch v další práci,“ uvedl Dědek „klasické věty“, které se říkají po odchodu lodivoda a hned přidal slova k Varaďovi: „Vítám v Dynamu nejúspěšnějšího extraligového trenéra posledních sezón, těším se na spolupráci.“

Varaďa se upsal ve východočeském klubu až do roku 2028. Jeho asistenty budou Marek Zadina a Aleš Krátoška. „Václav Varaďa je úspěšný v budování vítězného týmu i vítězné mentality. Jeho úkol je tedy jasný. S Dynamem podepsal pětiletou smlouvu. Naše koncepce byla a je jasná. Budujeme úspěšnou kostru týmu, kterou nyní povede právě Venca. Stejně důležitým aspektem nově navázané spolupráce bude i zapracování mladých odchovanců do A týmu. I oni si musí vštípit pod kůži identitu, kterou všichni společnými silami budujeme,“ podotkl sportovní ředitel klubu Dušan Salfický.

Varaďa byl celý rok bez trenérského angažmá. Často jezdíval na různé stáže, dokonce i do New Yersey, což mu zajistila ikona newyorského klubu Patrik Eliáš. Rodák z Kopřivnice nechtěl za každou cenu brát jakoukoliv trenérskou štaci, vždy dával najevo své ambice trénovat špičkový tým, což se mu nyní podařilo. „Dynamo Pardubice vnímám jako špičkový a ambiciózní tým. Je to tým, který ještě může jít nahoru, tomu věřím a já bych mu k tomu strašně rád pomohl,“ uvedl Varaďa, který odehrál více než 500 zápasů ve slavné NHL. „Dynamo má skvělé fanoušky, kteří chodí v hojném počtu, bouřlivě fandí. Být fanouškem Pardubic je kult. Já v Pardubicích vždycky strašně rád hrál a trénoval, byla tu vždycky výborná atmosféra,“ dodala třinecká legenda. Kromě titulů v roli trenéra dokázal vyhrát s Oceláři extraligu i jako hráč.

Kde bude na klubové úrovni trénovat Rulík, zatím není známo. Je možné ale, že se bude naplno věnovat jen reprezentaci do 20 let.

Zdroj: redakce, hcdynamo.cz