Děčín má čtyři ligová stříbra. K trpělivosti patří i vize, podotýká generální manažer klubu

Přidat na Seznam.cz

Navázat na nedávnou úspěšnou éru se snaží basketbalisté BK Děčín. V letech 2015-2019 vybojovali v nejvyšší soutěži mužů čtyři stříbrné medaile, pokaždé po finálové sérii s tehdy kralujícím a suverénním Nymburkem. O minulosti, ale především přítomnosti děčínského klubu hovořil jeho generální manažer Lukáš Houser v rozhovoru pro SportDenik.cz.

Můžete charakterizovat období, kdy basketbalový Děčín prožíval dobu „stříbrnou“?

S tím je spojeno několik faktorů. Především tým byl dlouho spolu, měl sportovní kvalitu a táhl takříkajíc za jeden provaz. Jádro kolektivu tvořili špičkoví čeští hráči a podařilo se nám k nim zabudovat i vhodné cizince.

Loňská sezona ale už tolik úspěšná nebyla. V čem vidíte důvody?

Takový je standardní sportovní vývoj. Všechno jde po nějaké křivce a je to o tom, že tým se přetvářel. Zmínění hráči, kteří stáli za předchozími úspěchy, skončili kariéry. Družstvo je v přerodu, což je normální jev a čas od času to potká každý tým.

Co je zapotřebí k postupnému návratu mezi elitu?

Vždycky pracujete a spoléháte na nějaké hráče. Je to těžká úloha a někdy se doplnění a obměna kádru povede a někdy ne. Takže na prvním místě musí být trpělivost a současně k tomu patří i vize.

Jaká je aktuální pozice děčínského celku v rámci Národní basketbalové ligy?

Účinkujeme v nadstavbové skupině A1, v níž se rozhoduje o nasazení pro play off. Prvních šest týmů bude mít následující fázi soutěže jistou. Takže i pro Děčín existuje reálná šance, ale pro nikoho z osmičky to není určitě ani ztracené. Prostě všech osm týmů do toho může promluvit.

Jak vnímáte dosavadní průběh soutěže?

Nymburk už není tak dominantní jako dříve, šel trochu dolů. Naopak některé celky se posunuly s výkonností nahoru. Ale nechci mluvit o Nymburku. Je to jen o nás, hledíme především na vlastní výkony.