David Krejčí končí v NHL. Vrátí se do Olomouce či ho přivede Dědek do Pardubic?

Přidat na Seznam.cz

Jeden z nejlepších českých hokejistů posledního desetiletí David Krejčí se rozhodl ukončit kariéru v kanadsko-americké lize. Neznamená to však, že by definitivně pověsil brusle na hřebíček. Pořád je šance, že tohoto ofenzivního šikulu uvidíme příští rok na mistrovství světa, které se koná v Praze.

Po patnácti sezónách v NHL jsem se rozhodl ukončit kariéru v nejlepší lize světa,“ začal ve svém oficiálním prohlášení rodák ze Šternberka. „Když jsem byl v roce 2004 draftován, netušil jsem, že budu pracovat s tak neuvěřitelnými a cílevědomými lidmi, kteří nás dovedou do tří finále Stanley Cupu a v roce 2011 vyhrají ten nejvyšší cíl,“ pokračuje Krejčí, který děkuje i trenérovi, generálnímu manažerovi i majitelům Bruins, že mu dali čas, aby si vše v klidu rozmyslel. „V celé organizaci jsem navázal tolik skvělých přátelství. Vždycky jste tu pro mě byli, když jsem něco potřeboval, a já tu pro vás vždycky budu.“

Jeho poděkování směřovalo i k rodině, spoluhráčům a celkově ke všem trenérům, kteří ho provázeli od mládežnických let. „Mámě a tátovi – děkuji, že mi umožnili jít za mým snem hrát v NHL. Jako otec si teď uvědomuji, jak těžké muselo být poslat své dítě na jiný kontinent bez znalosti angličtiny. Bez vaší podpory by můj sen o NHL byl stále jen snem,“ dodal 37letý reprezentant, který se velkou měrou podílel na loňském bronzu na světovém šampionátu.

Zatím však Krejčí nemluví o úplném konci kariéry. Už v červnu při vyhlašování Zlaté hokejky uvedl, že by si rád zahrál na šampionátu v Praze 2024. Může se tak stát, že se teď už bývalý útočník Bostonu znovu objeví v olomouckém dresu. Není však vyloučeno ani jeho působení v Třinci, kam jej láká jeho dávný spoluhráč z mládežnických reprezentací a třinecká legenda Petr Vrána. Navíc Třinec má o hodně vyšší ambice než Hanáci. Možná ale nakonec Krejčí zakotví v Pardubicích, kde už dříve nastupoval, když měla NHL výluku.

Zdroj: redakce, nhl.com