David Heidenreich skončil v Jablonci a chystá se na nové angažmá v lize

Přidat na Seznam.cz

Fotbalový stoper David Heidenreich je po Václavu Pilařovi a Ladislavu Krejčím starším další zajímavou posilou prvoligového fotbalového celku FK Hradec Králové. Východočeský klub je pro něj už třetím působištěm v rámci české první ligy.

Za zmínku stojí fakt, že bývalý reprezentant v několika juniorských kategoriích přestoupil do Hradce Králové z italské Atalanty Bergamo, z níž naposledy hostoval v Jablonci.

Ilustrační snímek z června 2023 je ze stadionu v Jablonci, kde měl Heidenreich v minulé sezoně domácí prostředí.

Heidenreich se narodil v Ústí nad Labem, ale je fotbalovým odchovancem Baníku Most, v mládeži působil i v Teplicích, odkud už v šestnácti letech odešel do Atalanty Bergamo. V roce 2020 se vrátil do Teplic, kde si odbyl premiéru v české nejvyšší soutěži. V té době jej vedli trenéři Stanislav Hejkal a po jeho odvolání Radim Kučera.

Heidenreich se pak znovu pokusil prosadit v Itálii, ale Bergamo jej pouštělo na hostování v tamní Serii B. V létě 2022 se nadějný stoper nečekaně objevil v Jablonci a hned se zařadil do základní sestavy. Na podzim odehrál pod trenérem Davidem Horejšem všech šestnáct zápasů, ale v tom posledním s Mladou Boleslaví dostal červenou kartu.

Překvapením bylo, když jej Jablonec na začátku jara 2023 přeřadil do béčka, hrajícího ČFL.

David Heidenreich pyká za vyloučení v lize z konce podzimu. Aby měl zápasový rytmus, tak nastupuje za rezervu. Záleží na tom, jak má hráč v takovém případě nastavenou hlavu. Kdyby tomu v ČFL nedával všechno, bylo by to špatné. Ale je to pořád mladý fotbalista a i podobná zkušenost z béčka mu může nakonec pomoci v dalším rozvoji kariéry,“ uvažoval trenér jablonecké rezervy Benjmanin Vomáčka v průběhu jara nad Heidenreichovým působením.

Třiadvacetiletý stoper se pak zařadil do sestavy áčka Jablonce až od konce dubna, naposledy si za něj zahrál v závěrečném kole skupiny o záchranu shodou okolností proti Teplicím. Málokdo asi tušil, že to pro něj bude loučení s jabloneckým klubem.

zdroj: autorský článek