David Douděra ze Slavie? Trénoval jsem jeho tátu na Xaverově, říká Juraj Šimurka

Přidat na Seznam.cz

Po pěti letech se vrátil do fotbalového klubu FK Ústí nad Labem trenér brankářů Juraj Šimurka. Když tým tehdy opouštěl, hrála se v Ústí ještě druhá liga. Nyní mužstvo startuje „jen“ v ČFL, což je třetí nejvyšší soutěž.

Na snímku trenér brankářů Juraj Šimurka.

Tím, že bývalý brankář a nynější kouč gólmanů bydlí v Praze, může při působení ve třetí lize plynule sledovat i vyšší soutěže. Samozřejmě, že v centru zájmu je i první liga.

Někteří hráči mají výbornou formu. Z pražské Slavie, kde jsem chytal a byl jsem tam i trenérem brankářů, zmíním třeba Petra Ševčíka, Mojmíra Chytila a Davida Douděru. Jeho tátu jsem trénoval na Xaverově. To je hrozné, jak to letí,“ řekl s rozpačitým úsměvem Juraj Šimurka pro SportDeník.cz.

Zajímá mě i druhá liga, v níž jsem trénoval ve spoustě klubů. Zaznamenal jsem, že o postup do první ligy usiluje i Dukla Praha. A přál bych jí to i kvůli trenéru Petru Radovi,“ netají Juraj Šimurka podporu pro protřelého kouče. Oba jsou ze stejné fotbalové generace.

Ústečtí příznivci si jistě vzpomenou, že při svém prvním angažmá na severu Čech byl Juraj Šimurka členem trenérského štábu FK Ústí pod vedením hlavního kouče Aleše Křečka. Tenkrát oba odešli do druholigové Vysočiny Jihlava. Pak Aleš Křeček přešel do sportovního úseku fotbalové asociace k české reprezentaci a vedl národní týmy do dvaceti a osmnácti let.

Ve třiašedesáti letech jsem si myslel, že se budu pomalu připravovat na důchod. A neuvažoval jsem, že budu znovu někde trénovat. Jenže i pod dojmem jiných a nepříjemných událostí v životě jsem se rozhodl, že chci dál pracovat. A oslovili mě z Ústí. Je mi jedno, že se jedná jen o třetí výkonnostní soutěž,“ nechal Juraj Šimurka nahlédnout do svých pocitů.

Práce ve sportu mě naplňuje. Fotbal mám rád a vytvořil jsem si k němu dlouhodobé pouto,“ doplnil ještě Juraj Šimurka motivaci k návratu do Ústí.

Zdroj: autorský článek