Daniel Tetour přestoupil z Baníku Ostrava do Slovanu Liberec

Přidat na Seznam.cz

Slovan Liberec oznámil v poslední den fotbalového přestupového období příchod nové posily. Od 22. února se jeho hráčem stal záložník Daniel Tetour z Baníku Ostrava.

Ilustrační snímek je z fotbalového areálu v Liberci.

Pro zkušeného fotbalistu jde o třetí působiště v rámci české nejvyšší soutěže. Daniel Tetour začínal v tehdy prvoligové Dukle Praha, kde se vypracoval ke klíčovým hráčům. Tým tenkrát vedl Luboš Kozel, nynější kouč Liberce. Po několika sezonách v první lize ale Tetour zažil s Duklou i sestup do druhé ligy, záhy však obdržel nabídku znovu z nejvyšší scény.

Od roku 2020 byl Tetour součástí hráčského kádru Baníku Ostrava a tam se setkal znovu s trenérem Lubošem Kozlem. V Ostravě ale poznal Tetour vícero trenérů, kteří se tam často střídali.

I kvůli dlouhodobým zraněním často Tetour chyběl v sestavě, přesto stačil především v Dukle a Baníku nastřádat takřka dvě stovky startů v nejvyšší soutěži.

Zná styl trenérovy práce

„Když jsem sledoval hru Slovanu Liberec, líbila se mi jeho předváděná hra. Takový herní projev je i mně vlastní. Znám styl práce trenéra Luboše Kozla z obou klubů, kde mě vedl. I tato okolnost stojí za tím, že jsem se rozhodl odejít do Liberce,“ svěřil se Daniel Tetour v těchto intencích na webu www.slovanliberec.cz.

Ostravský klub zdůvodnil uvolnění Tetoura vyjádřením na webu www.fcb.cz. Hráčovi by v létě končila smlouva a Baník už má obsazené pozice ve středu pole.

Kromě Tetourova přesunu došlo k dalším změnám i v jiných klubech. Například Dynamo České Budějovice oznámilo příchody Patrika Brandnera z FC Slovácko a Mateje Madleňáka. Tento slovenský obránce příchází z MFK Ružomberok, ale naposledy hostoval v Baníku Ostrava. Naopak Jihočeši uvolnili Pavla Osmančíka do druholigového FC Táborsko a Vojtěcha Horu do rovněž druholigového FC Příbram.

Zdroj: autorský článek, .slovanliberec.cz, fcb.cz