Dana White řekl, jak je to s návratem Natea Diaze

Přidat na Seznam.cz

Kolem návratu bouřliváka Natea Diaze do ostrého zápasu je v posledních dnech pořádně rušno. Kdy a proti komu by měl jít miláček davů do znovu boje?

Málokdo dokáže přitahovat takovou pozornost jako „zlobivý muž UFC“ Nate Diaz. Fanoušci ho zkrátka milují, třebaže za posledních 6 let byl v kleci pouze třikrát, jak píše web Mirror. Jeho extravagantní chování k UFC neodmyslitelně patří. Má ale ještě stále co nabídnout po sportovní stránce?

Nate Diaz naposledy zápasil na UFC 263 v červnu 2021, kdy ho v pětikolovém zápase na body porazil rozjetý Leon Edwards. Od té doby se Diaz v kleci neobjevil. Do vypršení stávajícího kontraktu mu zbývá jeden zápas a podle zahraničních zdrojů už probíhá vyjednávání o nové smlouvě ze strany UFC. Šéf Dana White si totiž velmi dobře uvědomuje, jak populární je Nate Diaz nejen v USA.

Sám Nate Diaz vyzval Dustina Poiriera, se kterým se měl utkat už v roce 2018, ale pro zdravotním komplikace na straně soupeře nakonec k zápasu nedošlo. Diaz by se podle svého vyjádření tímto zápasem rád s UFC rozloučil a odešel do sportovního důchodu, o čemž samozřejmě White nechce ani slyšet.

Na tiskové konferenci po turnaji UFC 272 se jeden z přítomných novinářů zeptal bosse UFC, jak pokračuje vyjednávání o dalším zápase s Natem Diazem, načež White stroze odpověděl: „Velmi dobře“. Pravdou ale je, že Diazovi se otálení s oznámením zápasu ze strany UFC vůbec nelíbí. Příčinou by však mohly být podmínky nové smlouvy.

Zdroj: mirror.co.uk