Další infarktová bitva! Procházka vítězí a jde si pro titul

Přidat na Seznam.cz

Zpátky na vítězné vlně! Český samuraj Jiří Procházka si na uplynulém turnaji UFC 300 připsal vítězství nad Aleksandarem Rakićem a v pozápasovém rozhovoru si řekl o titul.

Jakmile nastupuje Jiří Procházka, víte, že o poklidný zápas nepůjde. Český bojovník to znovu ukázal na jubilejním turnaji UFC, kde se proti němu postavil pátý muž divize, Rakušan se srbskými kořeny Aleksandar Rakić.

Infarktová bitva

A zápas to byl vskutku napínavý. Rakić po vzoru předchozího soupeře Procházky rozkopával nohu českého bojovníka. Z následného pohybu Procházky bylo vidět, že mu tyto kopy vůbec nechutnají. Český samuraj se přesto snažil kontrovat údery na hlavu, ale v prvním kole se mu to moc nedařilo.

V druhém kole to už byl jiný příběh. I přesto, že Rakić znovu nebezpečně hrozil a Procházku několikrát trefil, český zápasník převzal otěže zápasu a Rakiće dostal do problémů, ze kterých se už nedostal. Zápas byl ukončený v čase 3:17 druhého kola vítězstvím Procházky na TKO. Procházka tak porazil rivala, se kterým se už nějakou dobu slovně popotahoval. Po zápase navíc dostal štědrý bonus za výkon večera v podobě 300 tisíc dolarů, což je v přepočtu přibližně 7 milionů korun.

V pozápasovém rozhovoru vyzval dvojici bojovníků bojujících o titul polotěžké váhy v pozdější fázi turnaje a dal najevo, že on je další na řadě. V hlavním zápase turnaje UFC 300 o titul polotěžké váhy nakonec zvítězil v 1. kole Alex Pereira pomocí KO. Rýsuje se tak odveta dvou velkých šampionů. Dostane jako další šanci Procházka, který by tak mohl odčinit svou porážku z listopadu minulého roku?

Zdroj: autorský článek