Další horká noc v UFC. Utká se šampion střední váhy s vyzyvatelem

Přidat na Seznam.cz

V aréně olympijského areálu v australském Sydney se dnes chystá další velkolepá bitva. Nastoupí proti sobě obhájce titulu Israel Adesanya a vyzyvatel Sean Strickland.

Adesanya nastoupí již do svého jedenáctého zápasu o titul během pěti let. Proti Američanovi Stricklandovi je obrovským favoritem. Čtyřiatřicetiletý Novozélanďan však tvrdí, že Strickland je „nebezpečný“ a nelze ho podceňovat.

„Muž, který nemá co ztratit a může všechno získat, je nebezpečný,“ řekl dvaatřicetiletý Adesanya.

„Ví, že ho porazím. Takže je mu to jedno. Bude se snažit udělat všechno pro to, aby mě porazil jakýmikoliv prostředky,“ dodal Adesanya.

Strickland je pro Adesanyu nečekaným soupeřem. V posledních čtyřech zápasech má bilanci dvou výher a dvou porážek. Původním vyzyvatelem měl být Dricus du Plessis z Jihoafrické republiky, který však zápas o titul kvůli zranění odmítl. Američan však v minulosti získal i skalp bývalého šampiona Alexe Perreiry či dalšího špičkového bojovníka Jareda Cannoniera.

Před zápasem probíhají klasická pošťuchování ve snaze dostat se soupeři pod kůži a znervóznit jej. Strikland se chvástal, že je lepším bojovníkem než Adesanya. Ten si zase věří, že je schopen udusit každého soupeře. Uvidíme zítra – obhájí šampion titul anebo se bude poprvé radovat Strikland?

Zdroj: BBC Sport, Sportskeeda