Další Češka bude možná v UFC. Tereza Bledá má dobře našlápnuto

Přidat na Seznam.cz

V samém závěru roku 2021 jsme poznali vůbec první ženskou šampionku organizace Oktagon MMA. Teď to však vypadá, že před Terezou Bledou stojí další kariérní posun.

Na trase Oktagon – UFC je v posledních týdnech poněkud rušno. Poté, co svoji oficiální pozvánku do Dana White’s Contender Series potvrdil Matěj Peňáz, spekuluje se nad životní výzvou také pro neporaženou českou bojovnici a šampionku muší váhy Terezu Bledou!

Zprávy o účasti Terezy Bledé v Contenderu se začaly šířit na sociální síti Twitter, v tuto chvíli však prozatím nejde o oficiální zprávu. Toto téma však visí ve vzduchu už poměrně dlouho a není se čemu divit. Tereza Bledá vlétla do profi MMA jako uragán a během necelých dvou let si v Oktagonu připsala 5 dominantních výher a ještě předtím ovládla improvizovaný projekt Oktagon Underground.

Po Matěji Peňázovi, který o smlouvu s organizací UFC zabojuje 30. srpna 2022, se tak Česko může pravděpodobně těšit na dalšího domácího zástupce v zápase o oficiální kontrakt. Tereza Bledá se totiž kromě svých nesporných kvalit může pochlubit také spoluprací s First Round Managementem, který zastupuje celou řadu UFC bojovníků, včetně Jorge Masvidala, uvedl server Mmashorties.

Že je UFC pro Terezu jednoznačný cíl, potvrdil už před časem trenér André Reinders. V posledním zápase Bledá 30. prosince 2021 zcela deklasovala už v prvním kole Mabelly Limu a získala šampionský pás organizace Oktagon MMA. Od té doby řešila různé zdravotní patálie a informace o dalším zápase nepřicházely. Teď se však zdá, že během nejbližších dnů by mohlo být o budoucnosti české reprezentantky jasněji.

Zdroj: mmashorties.com