Dallas zničil Buffalo desetigólovým přídělem. Dvěma góly přispěl Faksa

Přidat na Seznam.cz

Vidět v hokejovém zápase 14 gólů musí být zážitek skoro pro každého sportovního fanouška. To se však netýká diváků v Buffalu, kteří museli protrpět porážku s Dallasem 4:10. Dvěma góly k tomu přispěl i český útočník Radek Faksa.

Když vedl Dallas v 50. minutě 5:3, pořád věřili domácí fanoušci, že se dá zápas zvrátit. Dát dva rychlé góly není v hokeji nic nemožného. A také že rychlé góly padly, jenže do druhé branky… Během tří minut dokázali hráči Dallasu vsítit čtyři branky, z toho právě Faksa vsítil dva góly.

Faksovi se povedlo teprve podruhé v této sezoně získat v utkání alespoň dva body. Jeho úloha je navzdory pozici útočníka spíše defenzivní. I proto během dosavadních 65 zápasů v této sezoně nasbíral jen šestnáct bodů (10+6). „Hráli jsme dobře z obrany, dobře jsme napadali a vytvářeli si tím hodně šancí. Byli jsme taky silnější před brankou, kde měli problémy, a využili jsme toho,“ uvedl Faksa po zápase. „Měl jsem šance už před prvním gólem, ale neproměnil jsem je. Když jsem pak skóroval, cítil jsem se lépe, sebevědoměji a to mi může pomoct do dalších zápasů. Jsem za to šťastný,“ podotkl rodák z Vítkova u Opavy.

Faksa může být spokojený nejen kvůli poslednímu velkému vítězství, ale též díky tomu, že se Dallasu velmi daří a play-off by ho nemělo minout. „Máme čtyři opravdu dobré řady a to je důležité zejména směrem k play-off. Když se podíváme na vítěze Stanleyova poháru, všichni mají skvělé čtyři formace,“ dodal odchovanec opavského klubu. Dallas je v Západní konferenci třetí o bod za vedoucím Vegasem.

Buffalo – Dallas 4:10 (1:3, 1:2, 2:5)

Branky: 20. Greenway, 30. Okposo, 44. Skinner, 53. Olofsson – 50. a 52. Faksa, 8. Johnston, 20. Pavelski, 20. Jamie Benn, 29. Kiviranta, 31. R. Suter, 50. Dadonov, 53. Hintz, 57. Marchment. Střely na branku: 29:49. Diváci: 14 174. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Robetson, 3. Dadonov (všichni Dallas).

Zdroj: redakce, Youtube, nhl.com