Dacia se bude účastnit Rallye Dakar od roku 2025, bude za ni závodit Loeb

Přidat na Seznam.cz

Dacia oznámila, že od roku 2025 bude jako výrobce soutěžit v mistrovství světa v rallye a následně se zúčastní Dakaru, skutečné vytrvalostní zkoušky, která je vrcholem motoristického sportu, uvedl webový portál Railly News.

„Dacia a Dakar jsou v dokonalém souladu. Je to nejen test skutečné odolnosti vozů Dacia, ale také důležitý ukazatel našeho závazku k nízkouhlíkové dopravě. Účast na Dakaru s technologií syntetických paliv nás velmi těší.“ uvedl generální ředitel společnosti Dacia Denis Le Vot.

Již více než 40 let se na Dakaru každoročně setkává 60 dobrodruhů z více než 500 zemí světa, aby se zúčastnili jedinečného závodu.

Dacia se vydává na nové outdoorové dobrodružství se svým prototypem ekologického závodního vozu s pohonem všech kol, který jezdí na syntetické palivo a je vyvinut tak, aby zvládl i ty nejnáročnější podmínky.

Vozy budou řídit devítinásobný mistr světa v automobilových soutěžích Francouz Sébastien Loeb a Španělka Cristina Gutiérrezová.

Rallye Dakar bude pro značku Dacia také testovacím polem a laboratoří nápadů. Vytvoří také příležitost k testování a vyzkoušení nových chytrých řešení ve stylu značky Dacia, pokud jde o outdoorové funkce i energetické možnosti. Před sezónou 2025 budou prototypy Dacia testovány na Rally Maroko již v roce 2024.

Zdroj: raillynews.com, thecheckeredflag.co.uk, redakčně upraveno