Cyklista Sagan je za hvězdu. Pomohl důchodci s píchlým kolem

Přidat na Seznam.cz

Ve středu 26. ledna oslavil Peter Sagan své dvaatřicáté narozeniny. Poprvé na sebe upozornil v roce 2008 jako juniorský mistr světa a mistr Evropy na horských kolech. Postupně si získal obrovskou popularitu a stal se miláčkem příznivců cyklistiky z celého světa.

Peter Sagan má výsledky a kromě toho je velký šoumen. Svými kousky baví sportovní fanoušky. I ty, kteří neholdují zrovna cyklistice. Není žádným velkým překvapením, že na sociálních sítích ho sleduje na 4 445 000 fanoušků.

„Jsem rád, že můžu zůstat s fanoušky v kontaktu i mimo závody. Je to pro mě zábava,“ říkal Peter Sagan. Na jeho facebookový profil dorazily tisíce narozeninových přání a Sagan gratulantům poděkoval jízdou po zadním kole s palcem nahoru.

Sagan dobývá srdce veřejnosti instinktivním způsobem závodění a především svou povahou. Když může, pomůže. Nedávno přispěchal na pomoc skotskému seniorovi, který při vyjížďce na Gran Canarii třikrát píchnul duši.

Slavný cyklista v tu chvíli shodou okolností na Kanárských ostrovech spolu s kolegy trénoval a skotský důchodce měl štěstí, že narazil právě na partu cyklistů, mezi nimiž byl i Peter Sagan. Ten neváhal, defekt opravil a šťastný výletník ze Skotska mohl pokračovat v cestě, jak píše server We Love Cycling.

„Jsem tam já s týmem profíků, kteří mi pomáhali, a možná nejslavnější kluk z cyklistiky. Jsem jim neskutečně vděčný,“ může se teď pochlubit fotografií s Peterem Saganem třiašedesátiletý Willie McColl.

Zdroj: welovecycling.com