Čtrnáctiletá hokejistka předvádí na MS do 18 let parádní kousky. Starší soupeřky strčí do kapsy

Přidat na Seznam.cz

Český i slovenský hokej se v poslední době dostává z nejhoršího ven. Jak dospělí, tak i junioři už se zase mohou měřit s těmi nejlepšími. A týká se to i ženského hokeje. Na probíhajícím MS hokejistek do 18 let se český i slovenský výběr dostal do čtvrtfinále. Oba týmy nechaly v základní skupině za sebou Švýcarsko i Japonsko a mohly tak změřit síly se severskými týmy.

Zatímco české dívky teprve souboj s Finskem čeká, Slovenky už mají duel se Švédskem za sebou. Slovenské hráčky sice prohrály 1:6, přesto se na tento duel z hlediska slovenského sportu bude hodně vzpomínat. A to díky Nele Lopušákové, která předvedla krásný kousek, kterému se říká michigan. „Byl to úžasný gól, „ rozplývala se nad svou spoluhráčkou kapitánka Slovenska Zuzana Dobiášová.

Ale nejde jenom o tuto parádní akci, větší zajímavostí je to, že Lopušákové je teprve 14 let a už patří mezi nejlepší hráčky na světovém šampionátu, kde jsou soupeřky o dva, tři i čtyři roky starší. Není tak divu, že by v letošním draftu NHL měla být jedničkou.

I když Slovensko už vypadlo z MS, Lopušáková zatím vede kanadské bodování. „Jsem v šoku a šťastná, že můžu týmu pomoct. Nedokážu to popsat slovy. Mám velké štěstí, že mi spoluhráčky přihrávají, pak už je lehké skórovat,“ řekla rodačka ze Žiliny pro oficiální stránky Mezinárodní hokejové federace (IIHF) po zápase se Švýcarskem.

Zdroj: iihf.com, sport.aktuality.sk