Crosby znovu obhájil anketu o nejkomplexnějšího hráče NHL

Přidat na Seznam.cz

Nestárnoucí šestatřicetiletý Sidney Crosby již popáté v řadě ovládl anketu o nejkomplexnějšího hráče NHL. Kapitán Pittsburghu vyhrál anketu NHLPA, jejíž hlasování se zúčastnilo 589 hráčů. Pro Crosbyho hlasovaly více než dvě třetiny z nich.

Sidney Crosby obdržel 226 hlasů, což mu stačilo na celkově pátý triumf v řadě v rámci této soutěže. Za ním se umístil Aleksander Barkov z Floridy, třetí skončil slovinský matador Anže Kopitar hájící barvy Los Angeles. Překvapivě až čtvrtou pozici obsadil edmontonský tahoun Connor McDavid, a první pětici uzavřel Nathan MacKinnon z Colorada. Počet hlasů pro Crosbyho narostl oproti loňsku o necelých 9%.

Tučňáci se mohou o Crosbyho opřít i letos. S bilancí 89 bodů, které získal za 41 branek a 48 asistencí, táhne kanadský forvard svůj tým, který se zatím jen těsně nachází na hranici zaručující vyřazovací boje. Tato statistika mu však v tabulce produktivity stačí až na dílčí šestnáctou příčku, a tak se během hlasování opět ukázalo, že tento atribut není tolik určující pro vítěze této kategorie.

Anketa měla celkem deset kategorií. Za zmínku stojí triumf Davida Pastrňáka za nejlepší módní vkus. Hráči si také mohli zvolit zemi, ve které by rádi pořádali zápas NHL. Tady si hokejisté vybrali trochu překvapivě Itálii, kterou na pomyslném stupni vítězů doplnilo Švédsko a Anglie. Česká republika se do nejlepší pětice nedostala.

zdroj: nhl.cz