Crosby do starého železa nepatří. Čtyřmi body režíroval výhru Pittsburgu

Přidat na Seznam.cz

Hokejoví vládci posledních let se jmenují Connor McDavid, Leon Draisaitl a Auston Matthews. Kanaďan, Němec a Američan dominují v posledních sezonách kanadskému bodování a pokud jim vydrží zdraví, nic by se na tom v nejbližších ročnících nemělo změnit. Zkrátka už se lehce zapomíná na nedávné dva vládce ledu v NHL Sidneyho Crosbyho a Alexandra Ovečkina. Prvně jmenovaný však dal o sobě v noci hodně vědět.

Sidney Crosby byl vnímán už od mládí jako nástupce Wayna Gretzkyho. Dá se říci, že se svému idolu herní kvalitou hodně přiblížil, jen mu chybí na kontě více vítězství ve Stanley cupu a nevypadá to, že své tři triumfy překoná, klub z Pensylvánie nepatří mezi favority na celkové vítězství. Avšak jeho kapitán si nadále drží velkou kvalitu, což dokázal v posledním zápase proti Chicagu, kdy Crosby jedním gólem a třemi asistencemi výrazně pomohl k vítězství 5:3.

V kanadském bodování se rodák z Halifaxu vyhoupl na sedmé místo. Má na svém kontě po 19 zápasech 27 bodů za deset branek a sedmnáct asistencí.

Na utkání proti Chicagu bude navždy vzpomínat i Crosbyho dlouholetý parťák Jevgenij Malkin, který odehrál tisící zápas. „Byl to hodně emotivní večer, pro mě i mou rodinu. Věřím, že tady strávím i zbytek kariéry. Úžasný tým, úžasná organizace. Takový zápas není každý den, možná jednou dvakrát za život. Hodně emocí, hodně myšlenek. Ale především na to, že musíme vyhrát,“ líčil Malkin po utkání před novináři. „Připadá mi, jako bych první zápas odehrál včera, a už jsem na tisícovce. Je neskutečné, jak čas běží,“ dodal ruský útočník.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz , idnes.cz