Coufalovi kritici mají velkou munici. Český reprezentant neví, jak držet ofsajdovou lajnu

Přidat na Seznam.cz

Český fotbalový reprezentant Vladimír Coufal neprožívá v anglickém West Hamu zrovna povedenou sezonu. Kvůli zranění vypadl ze sestavy a když se do ní občas vrátí, patří zpravidla k nejhorším na hřišti. To se potvrdilo i v posledním zápase „Kladivářů“, kteří nastoupili na hřišti vedoucího Arsenalu.

Zpočátku se zdálo, že by mohlo dojít k překvapení, protože West Ham po prvním poločase vedl zásluhou proměněné penalty Benrahmy. Jenže do druhého poločasu vlétli „Kanonýři“ jako vyměnění a během šestnácti minut otočili skóre a upevnili si tak vedení v tabulce Premier League.

První gól jde hodně na vrub právě Coufala, který nedodržel ofsajdovou lajnu a Saka v podstatě sám před gólmanem Fabianskim nezaváhal. Český obránce byl zčásti i u druhého gólu. I když v tomto případě nelze vinu házet na něj, protože útočník Martinelli sice střílel z jeho strany, ale chybu udělal polský gólman, který si špatně hlídal prostor u tyče. Třetí gól pak přidal po skvělé kombinaci Nketiah.

Novináři se přesto hned po zápase pustili do výkonu Coufala a znovu dávali vehementně najevo, že by ho trenér David Moyes měl nejen posadit znovu na lavičku, ale možná i přemýšlet nad jeho prodejem… „To bylo na kriminál,“ napsal server Hammers News k prvnímu gólu. „Naprosto školácká chyba, tohle je jedna z věcí, kterou vás učí, když jdete hrát poprvé fotbal. Neodpustitelné,“ pokračovali novináři.

Suchou nit nenechali lidé od pera ani na druhém českém reprezentantovi Tomáši Součkovi. „Zprvu udělal ve středu pole pár důležitých zákroků, ve druhé půli byl ovšem hodně bídný při držení míče, i co se týče přihrávek. Záložníci Arsenalu přes něj procházeli až příliš snadno,“ uvedl redaktor deníku Football.London.

West Ham má tak nyní už jen pouze bod na první sestupovou příčku. Zachrání čeští hráči svůj mančaft nebo si s ním zahrají druhou nejvyšší anglickou soutěž?

Zdroj: hammers.news.com, football.london.com