Coufal odehrál o víkendu stý zápas. Kteří čeští fotbalisté mají nejvíce startů v Premier League?

Přidat na Seznam.cz

Letošní sezona je pro fotbalový klub West Ham United zatím spíše rozpačitá. Sice je pravda, že se toto londýnské mužstvo dostalo v Konferenční lize mezi posledních osm celků a jeho hráči tak mohou nadále snít o finále, které se bude konat v Praze, zároveň však se musí obávat o své setrvání v nejvyšší anglické soutěži.

Přesto na tuto sezonu bude rád vzpomínat český reprezentační obránce Vladimír Coufal, který o víkendu odehrál stý zápas v Premier League. Kdo vydrží takto dlouho v prestižní lize (a anglická soutěž je navíc vnímána jako ta nejkvalitnější), může si jistě říci, že kariéra se povedla. „Snil jsem o tom, že budu hrát Premier League, ale odehrát 100 klubových zápasů je neuvěřitelné a doufám, že ještě nějaké zápasy přidám,“ uvedl po včerejším utkání stabilní defenzivní hráč českého nároďáku.

Památnější zápas to bude i z toho důvodu, že se povedlo West Hamu remizovat s lídrem soutěže Arsenalem. Začátek však byl pro Coufala a spol. hrůzostrašný, vždyť už v 10. minutě prohrávali 0:2! „Pořád jsem věřil, že můžeme zápas otočit,“ prohlásil bývalý hráč Liberce a Slavie. „Bylo však velmi nesnadné stále věřit, protože Arsenal je špičkový tým. Je to velmi těžký soupeř a prohrávat 2:0 je velmi obtížná situace. Musím ale říct, že všechny na hřišti chválím, protože 2:2 je pro nás skvělý výsledek.“

West Ham je po třicátém kole na patnácté příčce se čtyřbodovým náskokem na sestupové místo. Na pozice znamenající vstup do evropských pohárů nemusí hráči West Hamu ani pohlížet, jsou pro ně příliš vysoko. Přesto se „Kladiváři“ mohou i v příští sezoně utkávat s evropskými týmy, k tomu ale potřebují vyhrát Konferenční ligu.

Vladimír Coufal nemá úplně jednoduchou sezonu, protože kvůli zranění nemohl během února a března odehrát několik zápasů a poté dostávali na jeho pozici pravého obránce či záložníka přednost spoluhráči. Nyní však už odehrál třetí zápas v řadě a skvělým výkonem proti Arsenalu by si měl i nadále udržet místo v základní jedenáctce. „Znovu si fotbal užívám, protože už se nepotýkám se zraněními. Je pro mě velmi důležité, abych byl zdravý a připravený,“ dodal 30letý rodák z Ludgeřovic (okres Opava).

Čeští fotbalisté s nejvyšším počtem utkání v Premier League

Petr Čech – 443

Patrik Berger – 229

Tomáš Rosický – 170

Luděk Mikloško – 169

Pavel Srníček – 146

Milan Baroš – 122

Vladimír Šmicer – 121

Matěj Vydra – 106

Zdroj: redakce, whufc.com