Co se to děje s českými mladíky? I s Norskem utrpěli debakl

Přidat na Seznam.cz

V přítmí světového fotbalového šampionátu se hrají i přípravná utkání. Nejenom „áček“ která se nedostala do Kataru, ale i mládežnických a juniorských výběrů. V průběhu pěti dní sehrála v Portugalsku i naše „21“ dva přátelské zápasy. Oba s nečekaně nepříznivým výsledkem.

Minulý týden utrpěli naši mladíci porážku 1:5 od Portugalců. Trenér Jan Suchopárek věřil, že si jeho svěřenci zlepší náladu se stejně starým výběrem Norska. Jenže i toto utkání skončilo debaklem. Seveřané nás přehráli 4:0… „Zápas rozhodly dvě minuty, kdy jsme obdrželi dvě rychlé branky kolem 30. minuty. Poměrně slušná hra a dobrý vstup do zápasu to úplně devalvovalo. Hráči soupeře se začali dostávat trochu více do hry, ale do šancí se prakticky nedostávali až na dvě výjimky, ale to nebylo nic vážného. Ale efektivita, výběr místa či práce s míčem, to vše rozhodlo zápas,“ řekl trenér Jan Suchopárek. Zbývající dva góly dostala naše jednadvacítka též rychle za sebou a to kolem 75. minuty.

Je pravda, že česká sestava byla znovu hodně kombinovaná kvůli absenci hráčů Sparty, Slavia Plzně, kteří nastoupili v českém poháru, to však velkou porážku nemůže omlouvat.

Sestava Česka: Kinský – Gabriel, Hranáč, Kolář, Kušej (60. Vecheta) – Pachlopník (46. Pudhorocký), Pech, Sejk, Souček, Vlček – Žambůrek. Trenér: Suchopárek.

Český nároďák do 21 let čeká příští rok ME, kde se střetne ve skupině postupně s Anglií, Německem a Izraelem. Do té doby ještě sehraje dvě přípravná utkání, v březnu se střetne s Belgií a Nizozemskem.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz , isportblesk.cz