Co se děje se Spartou? Dostala se do velké výsledkové mizérie. Pardubice se jí vzdalují

Přidat na Seznam.cz

Po odvolání trenéra Václava Varadi se možná očekávalo, že to s Východočechy půjde z kopce, čehož by mohla využít Sparta. Jenže je to naopak největší rival Pardubic, kdo se dostal do velké výsledkové mizérie. Včera si s Českými Budějovicemi připsali Sparťané třetí porážku v řadě a už na první Pardubice ztrácejí osm bodů a to ještě „Perníkáři“ mají dva zápasy k dobru.

Přitom zápas na jihu Čech se pro hosty vyvíjel dobře. Už v 1. minutě se trefil Buchtele a v úvodní třetině zvyšoval ještě na 2:0 Němeček. Jenže domácím se na začátku druhé třetiny podařilo rychle srovnat (Ordoš a Harris). Sparta si sice ve 27. minutě vzala vedení zpět na svou stranu, jenže pak už v ofenzívě úřadovali jen domácí. Hrdinou byl Ordoš, který ve 32. minutě srovnal na 3:3 a v poslední minutě dokonal hattrick. Mezitím se ještě trefil jeho spoluhráč Gulaš. „Začátek byl z naší strany špatný. Ukázali jsme sílu, otočili jsme to. Na těch začátcích musíme zapracovat, nemůžeme každý zápas pořád dotahovat na poslední chvíli. To se nemusí vyplatit,“ podotkl českobudějovický obránce Roman Vráblík.

Na druhé straně se ve statistikách dařilo Filipu Chlapíkovi, který zaznamenal tři asistence. To ho však jistě mnoho nepotěšilo… „Začátek se nám povedl. Pouze našimi chybami jsme soupeře dostali do zápasu. Dali jsme jim přesilovku pět na tři, kterou využili. Dále to bylo určitě o individuálních chybách. Je to už třetí zápas, kdy se nám nedařilo dostat soupeře pod tlak. Nešlo nám to. Předtím to byly přesilovky, které jsme neproměnili. Jsou to zbytečně ztracené body. Velká škoda,“ uvedl sparťanský útočník.

V letošní sezoně se Spartě mnoho nedaří na domácím ledě. V této statistice jsou Sparťané v tabulce až na 8. místě! To že jsou celkově tak vysoko v tabulce je díky velké úspěšnosti na cizích kluzištích. I když včera na jihu Čech to moc neprokázali… To naopak České Budějovice potvrdily, že patří mezi nejlepší tři týmy na domácích stadionech. Teď ale potřebují Jihočeši uspět venku. „Musíme za každou cenu zvítězit. Čeká nás trip (neděle – Olomouc, úterý – Vítkovice). Musíme hrát přesně tak, jak jsme dneska končili,“ dodává Vráblík.

Zdroj: hcmotor.cz, hcsparta.cz