Co Buday a termín v UFC? Vše závisí na jeho zranění

Přidat na Seznam.cz

Martin Buday se dostal do UFC, šampion těžké váhy organizace Oktagon se nyní dává do pořádku a na jaře vyhlíží první zápas v prestižní organizaci. Jak nyní trénuje a co říká na titulovou bitvu mezi Pirátem a Kinclem?

Martin Buday si splnil sen a v Contender Series si vybojoval místo v nejprestižnější MMA organizaci světa. V UFC nyní vyčkává na svůj první zápas.

V posledním zápase si ale poranil nos, a tak si pár měsíců odpočine. „Zatím se neví, kdy bude další zápas. Všechno se to samozřejmě odvíjí od toho zraněného nosu.

Mám ještě další věci. Například mě trápí lokty delší dobu, takže to musím dát všechno do pořádku a pak se může začít řešit nějaký termín, zápas a možnosti,“ řekl Buday v rozhovoru pro MMA Shorties.

Šampion těžké váhy v organizaci Oktagon nadále drží pás, ten mu ale logicky bude odebrán poté, co jí opustil. S tím Buday v rozhovoru souhlasil.

Na konci tohoto roku nás čeká jeden z největších tuzemských zápasů roku, Samuel Krištofič bude bojovat o titul ve střední váze s Patrikem Kinclem. Pirát je Budayovým tréninkovým kolegou, co o něm řekl?

„Bude připravený na každý aspekt boje – postoj i zem. Bude samozřejmě i kondičně připravený. Má už za sebou zápasy na pět kol. Není to pro něj žádná novinka. K přípravě přistupuje důkladně. Maká a SFG bude mít dalšího šampiona,“ dodal Buday.

MMA Shorties očekávají, že jeho zápas uvidíme na jaře. Doufejme tedy, že bude tato premiéra úspěšná.

Zdroj: MMA Shorties