Chystá se souboj legend: Kvitová versus Wozniacká

Přidat na Seznam.cz

Podle bookmakerů, tenisových expertů či fandů „bílého sportu“ nepatří Petra Kvitová a Caroline Wozniacká mezi favoritky letošního US Open. Přesto jejich souboj bude patřit k nejsledovanějším duelům nejenom ve druhém kole tohoto posledního grandslamového turnaje, ale možná celkově na tomto americkém klání. Vidět tyto dvě legendy hrát proti sobě se už nemusí nikdy uskutečnit. Petra Kvitová se už možná brzy s tenisovým světem rozloučí. A Wozniacká? Kdo ví, jak dlouho bude trvat její comeback.

Favoritkou tohoto utkání bude česká tenistka, která si po celý rok udržuje kvalitní formu, díky čemuž je na solidním 11. místě světového žebříčku. To hra Wozniacké je velkou neznámou, vždyť naposledy se na grandslamu představila v roce 2020 na Australian open. Poté jí nastaly příjemné starosti (radosti) s mateřstvím a rodičovstvím. Návrat dánské tenistky se uskutečnil před pár týdny v Montrealu, kde ve druhém kole prohrála s Markétou Vondroušovou. Následně v Cincinnati neprošla ani přes první kolo.

Na probíhajícím US Open se jí ale podařilo zvládnout úvodní mač, když porazila ruskou kvalifikantku Taťjanou Prozorovovou 6:3, 6:2. To Petra Kvitová to měla o trochu těžší, ale nakonec Španělku Cristinu Bucsaovou porazila 6:1, 7:6.

Do druhého kola se dostala i Karolína Muchová, která vyřadila Australanku Storm Hunterovou za hodinu a šest minut 6:4, 6:0. Naopak se s turnajem rozloučila Linda Fruhvirtovou, kterou smetla Američanka Danielle Collinsová 2:6, 0:6. Nedařilo se ani Kateřině Siniakové, která nestačila na Rusku Annu Kalinskou 4:6, 2:6.

Zdroj: redakce, wtatennis.com