Chrudim vstoupila do Ligy mistrů remízou. Dosáhne historického úspěchu?

Přidat na Seznam.cz

FK Chrudim je ve futsale pojem. Nikdo nemá na svém kontě tolik titulů jako tento klub z Pardubického kraje. Už patnáctkrát se chrudimští futsalisté radovali z prvenství v naší nejvyšší soutěži. Je pravda, že v posledních letech dvakrát „zaškobrtli“ (2019 – semifinále, 2021 – finále), ale už letos na jaře se vrátili na nejvyšší pozici. Nyní se pokusí dosáhnout zajímavého výsledku i v Evropě.

Chrudim se v současných dnech účastní elitní Ligy mistrů a to v kazašském Almaty, kde se koná jedna ze skupin. Prvním soupeřem jí dnes byla Benfica Lisabon, která nejprestižnější klubovou futsalovou soutěž vyhrála v roce 2010. To je však už dlouhá minulost a Chrudim na to také nedbala a byla Portugalcům vyrovnaným soupeřem. A výsledek tomu i napovídal. Do tabulky si Chrudimští připíší jeden bod a skóre 3:3.

Dalším soupeřem bude českým šampionům domácí Kajrat, který pro změnu ovládl Ligu mistrů v letech 2013 a 2015. Asi nejslabší soupeř čeká v sobotu, kdy se Chrudim střetne s maltským týmem Luxol St. Andrews. I když…navzdory tomu, že jsou Malťané v elitní fázi LM debutant, povedlo se jim dnes s Kazachstánci remizovat 0:0. Takže je nelze v žádném případě podceňovat.

Do květnového Final Four postoupí pouze vítězové čtyř skupin (další se hrají v Itálii, Španělsku a Chorvatsku). Chrudimi (ale ani jinému českému týmu) se to zatím nikdy nepodařilo. „Na výlet nejedeme, chceme překvapit a porvat se o postup!“ řekl ještě před odletem do Kazachstánu zkušený reprezentant David Drozd, který právě proti Benfice vsítil dva důležité góly. „Kairat je jedním z nejlepších mužstev v Evropě a má velkou diváckou podporu, proto si myslím, že přijde dost lidí, ne-li plná hala, a na tu atmosféru tam se s klukama těšíme,“ dodal Drozd k příštímu soupeři.

Zdroj: fkchrudim.cz , sport.ceskatelevize.cz