Chelsea nabízí 120 milionů eur za Enza Fernandeze

Přidat na Seznam.cz

Chelsea se v posledních přestupových obdobích stala expertem na drahé přestupy a jejím dalším obchodem by mohl být podpis smlouvy s Enzem Fernandezem za 120 milionů eur (kolem 3 miliard korun), uvedl sportovní portál Transfery a webový portál Besoccer.

Záložník Benficy Lisabon předvedl svůj talent na mistrovství světa v Kataru, kde s Argentinou vyhrál světový šampionát. Nyní chce Chelsea po několika neúspěšných pokusech hráče konečně získat.

Chelsea by platila v několika splátkách. To znamená, že anglická strana by nemusela zaplatit vše najednou. O částce by nemusela s portugalskou stranou vyjednávat, protože se jedná přesně o jeho výkupní klauzuli. Hráč čeká na vývoj situace: ví, že vedení klubu si jeho odchod nepřeje, ale doufá, že ho pustí.

Londýňané s fotbalistou uzavřeli osobní dohodu, takže vše bude záležet na tom, jak dopadnou jednání s portugalským klubem. Nejpravděpodobnějším výsledkem je, že brzy přijde odpověď. Přestože by se Benfica nerada zbavovala největšího hráče svého kádru, je si vědoma, že nabízená cena je maximum, které by za Argentince mohla dostat. Jeho smlouva vyprší v roce 2027.

Pokud by se přestup uskutečnil, River Plate, klub, přes který Enzo Fernandez přišel, by získal zhruba 30 milionů eur (přes 715 milionu korun). Naposledy podepsali smlouvu se Salomonem Rondonem jako s volným hráčem do prosince 2025. I když za jeho podpis nebudou muset nic platit, bude muset dostat plat, který odpovídá útočníkovi jeho zkušeností a kvalit.

Zdroj: besoccer.com, transfery.info