Chceme dostat pražskou Duklu do první ligy, přesvědčuje kapitán týmu Jan Peterka

Přidat na Seznam.cz

Dostat pražskou Duklu zpátky do první ligy. Takový je cíl fotbalistů, kteří momentálně nastupují za přední celek druhé nejvyšší soutěže. Ambice potvrzuje i kapitán týmu Jan Peterka (na snímku z března 2024).

Chtěli bychom získat první místo a tím i přímý postup, což by bylo nejlepší. Možností je i baráž o postup, ale ta je vždycky těžká,“ řekl Jan Peterka pro SportDeník.cz po nedělním vítězství Dukly Praha ve Varnsdorfu 1:0.

Ještě před startem jarní části Fortuna národní ligy bojovala Dukla ve čtvrtfinále MOL Cupu na půdě rovněž druholigové Opavy.

Vyřazení nás moc mrzelo, chtěli jsme vyhrát a postoupit do semifinále. Bohužel se to nepovedlo,“ pokrčil rameny Jan Peterka. A pohárový nezdar Dukly znamenal, že šťastnější Opava přivítá v semifinále Spartu Praha.

Kdybychom byli na místě Opavy, tak by hrála se Spartou právě Dukla. To by bylo krásné a brali bychom to jako událost na našem stadionu na Julisce. Ale musíme na takové představy zapomenout a soustředit se jen na druhou ligu,“ pravil Peterka už realisticky.

Pražská Dukla získala v zimě zvučné posily. Jsou jimi bosenský útočník Muris Mešanovič a další ofenzivní hráč Jakub Hora z Českých Budějovic.

Muris Mešanovič má za sebou štace v Jihlavě a především v pražské Slavii a Mladé Boleslavi. Byl taky v Turecku a naposledy v Polsku. Je to výborný fotbalista, což dokázal dvěma góly v prvním jarním zápase druhé ligy proti Zbrojovce Brno. A Jakub Hora se taky jeví dobře, je to rovněž zkušený borec,“ uvedl Peterka na adresu nových spoluhráčů.

Kapitánova slova o Horovi potvrdil sám zmíněný fotbalista, když v poslední minutě zápasu ve Varnsdorfu proměnil pokutový kop. Jakub Hora se tak postaral o tříbodový zisk. A díky němu se Dukla na druhém místě přiblížila na rozdíl jediného bodu k vedoucímu MFK Vyškov.

Zdroj: autorský článek