Čeští tenisté nabírají skvělou antukovou formu. Po Vondroušové a Bejlek, zvládli druhé kolo i Lehečka s Menšíkem

Přidat na Seznam.cz

Antuková sezona už je v plném proudu a světoví tenisté postupně nabírají formu před grandslamovou Paříží, která už se pomalu blíží. A je potěšující, že i čeští tenisté si rozumí s tímto oranžovým povrchem. Na turnaji v Madridu zvládli druhé kolo Jakub Menšík, Jiří Lehečka, Sára Bejlek a Markéta Vondroušová.

Lehečka, který byl přímo nasazen do druhého kola, si poradil za hodinu a půl se Srbem Hamadem Medjedovičem ve dvou setech 7:5 a 6:4. V dalším kole ho čeká Brazilec Thiago Monteiro.

Osmnáctiletá Sára Bejlek se ve španělské metropoli hlasitě přihlásila o vstup mezi dospělé tenistky. Podruhé za sebou si připsala výhru na WTA Tour, když porazila ruskou tenistku Annu Kalinskou 6:1, 6:4. Následně se zadařilo i Markétě Vondroušové po lehkém vítězství 6:1, 6:3 nad Shelby Rogersovou z USA.

Naopak do třetího kola neprošla Linda Nosková, která prohrála s Ruskou Mirrou Andrejevovou 6:4, 3:6, 3:6. S Madridem se ve dvouhře loučí i Barbora Krejčíková, která podlehla Rumunce Jaquelině Cristianové 6:2, 0:6, 2:6.

A to nejlepší nakonec. Velkému českému talentu desetiletí Jakubovi Menšíkovi se podařilo porazit nasazenou devítku Bulhara Grigora Dimitrova ve třech setech 6:2, 6:7, 6:3. Je vidět, že se rodák z Prostějova dobře naladil na zápase dvou španělských velkoklubů Real Madrid – Barcelona. „Teď to nedokážu popsat. Nemám slov,“ řekl Menšík po vítězném zápase. „Chtěl jsem jen odehrát svůj nejlepší zápas v životě. Vím, že Grigor je v super formě, ukázal to v Miami, v Monte Carlu hrál dobře. Jeho styl hry na antukovém kurtu z něj dělá opravdu těžkého soupeře,“ podotýká mladý tenista, jehož další soupeř bude Félix Auger-Aliassime z Kanady. „Jsem velmi spokojený se sebou a také se svým týmem, že jsme opravdu tvrdě pracovali. Takhle snad budu pokračovat i v dalším zápase,“ dodala velká česká naděje.

Zdroj: atptour.com, wtatennis.com