Čeští mladíci podepsali v NHL nováčkovské kontrakty. Kdo z nich dříve bude hvězda?

Přidat na Seznam.cz

Eduard Šalé a Jakub Dvořák už si mohou v klidu užívat prázdnin, protože mají podepsané kontrakty v NHL. Ale jen na chvíli, protože je čeká tvrdá dřina v přípravě, aby se případně pokusili dostat do A-týmů. Šalé se o to pokusí v Seattlu a Dvořák v Los Angeles.

Oba mladíci dnes podepsali nováčkovské smlouvy na tři roky, které jim samozřejmě nezajišťují, že nebudou posláni na farmu. Spíše je to ta pravděpodobná varianta. Ale samozřejmě oba zmiňované týmy v nich vidí své budoucí hvězdy.

I když byl útočník Šalé v letošním draftu vybrán na dvacátém místě a obránce Dvořák až jako 54. v pořadí, jejich smlouvy jsou skoro totožné. Prvně jmenovaný by si měl ročně přijít na 950 000 dolarů (kolem dvaceti milionů korun), Dvořákovi přijde na účet jen o padesát tisíc méně. Šalé byl relativně vysoko v draftu i díky povedeným světovým šampionátům do 18 let a především do 20 let, s jehož výběrem získal na přelomu tohoto roku stříbrné medaile.

Šalé odehrál loňskou sezonu kompletně v dresu brněnské Komety, to Dvořák hrál na druhé straně republiky u libereckých Bílých Tygrů. „Od některých týmů NHL jsem zájem registroval, ale Los Angeles jsem paradoxně vůbec nečekal. Přes celou loňskou sezónu jsem s nimi komunikoval asi jen dvakrát, takže pro mě jejich volba na draftu byla hodně milé překvapení,“ podotkl s úsměvem Dvořák, který si už minulý týden vyzkoušel v Los Angeles tzv. development kemp (dovednostní kemp) a jak vidno, zaujal. „Ze začátku jsem si úspěch na draftu úplně neuvědomoval, ale po kempu, který jsem v LA absolvoval, se mi otevřela realita a ty pocity jsem naplno docenil. Beru to jako skvělou novou příležitost, které se do budoucna budu snažit co nejlépe držet,“ dodal 18letý obránce.

Zdroj: redkace, prohockeyrumours.com, hcbilitygri.cz, nhl.com