Čeští kanonýři dělali, co mohli. Jejich týmy v NHL však stejně padly

Přidat na Seznam.cz

Dát dva góly v zápase kanadsko-americké hokejové ligy je zpravidla důvodem k jásotu. Avšak Tomáš Hertl a Dominik Kubalík i po vstřelených dvou brankách odcházeli z kluziště smutní. Jejich týmy totiž prohrály. Hertlovo San Jose s Philadelphií 3:4 po prodloužení a Kubalíkův Detroit v Buffalu 3:6.

San Jose Sharks zatím nemá zrovna povedenou sezonu. Z 37 zápasů jich vyhrálo za tři body jen osm… Avšak jeho soupeř z Philadelphir Flyers je na tom podobně, takže Žraloci cítili snadnější „kořist“. To se ale nakonec přepočítali… Sice dvakrát vedli, pokaždé díky Hertlovi a pak ještě český útočník přihrál na třetí gól, ale Philadelphia dokázala nejenom vyrovnat, ale nakonec i v prodloužení dát rozhodující branku.

Když jsme vedli 3:1, cítili jsme se skvěle. Bohužel jsme zbytečně inkasovali podruhé a dostali se pod tlak,“ vysvětloval Hertl před novináři. „Zdá se, že se vždy v posledních deseti minutách bojíme, že uděláme chybu.“

To zápas Detroitu v Buffalu byl od začátku jednoznačný. Domácí vedli ve 36. minutě už 5:0! Poté sice dokázal v poslední třetině Kubalík vsítit dva góly a jeho spoluhráč Oesterle snížil na 5:3, to však bylo ze strany Detroitu vše. Buffalo pak ještě přidalo šestou rozhodující branku.

Hertl má v tuto chvíli na kontě 13 gólů v této sezoně, což ho řadí na 58. místo celkově a na 3. příčku mezi českými hráči hned za Davida Pastrňáka (24) a Martina Nečase (15). Kubalík zatím vsítil o gól méně.

Zdroj: nhl.cz, idnes.cz