Čeští „Italové“ mají odlišné pocity. Barák může otevírat šampaňské, naopak Zimu postihly chmury

Přidat na Seznam.cz

V posledních letech není o české fotbalisty v prestižních evropských ligách velký zájem. Na prstech můžeme spočítat naše hráče, kteří působí v Anglii, Španělsku, Francii, Německu a Itálii. Jedním z nich je Antonín Barák, který se natolik zalíbil trenérům a vedení Fiorentiny, že se rozhodli jeho hostování proměnit na přestup.

Antonín Barák hraje v barvách „fialek“ od loňského léta. Připsal si za tu dobu 23 zápasů a pět branek. Předtím působil ve Veroně, Lecce a Udine. Do italského fotbalu přišel ze Slávie, ale svou fotbalovou pouť začal v Příbrami.

Zatím nejlepší sezonu zažil v ročníku 2021/22, kdy se mu v dresu Verony podařilo vsítit jedenáct branek. Navíc dokázal v utkání proti Sassuolu vsítit hattrick. Povedlo se mu to jako druhému Čechovi po Tomáši Skuhravém. Po životní sezoně se původně spekulovalo, že přestoupí do Tottenhamu či Neapole, nakonec však zamířil do Fiorentiny.

Naopak opačné pocity má David Zima z FC Turín. Rodák z Olomouce nenastoupil už k poslednímu zápasu a nyní vyšlo najevo, že ho trápí meniskus. Lékaři odhadují léčbu na minimálně jeden měsíc. Pro Zimu je to zatím smolná sezona, už první čtyři zápasy tohoto ročníku musel oželet kvůli zraněnému ramenu.

Shodou okolností dnes oba týmy Fiorentina a FC Turín nastoupí proti sobě v rámci italského poháru.

Zdroj: gianlucadimarzio , sport.ceskatelevize.cz