Čeští hokejisté podali letošní nejhorší výkon. Finsku podlehli o pět branek

Přidat na Seznam.cz

Turnaj ve Švédsku v rámci Euro Hockey Tour začali čeští hokejisté velmi dobře. V prvním utkání porazili domácí výběr 2:1 v prodloužení. Zaskvěl se především brankář Aleš Stezka, který pochytal několik vyložených šancí. Do dalšího zápasu proti Finsku se do branky postavil Petr Kváča a na toto utkání nebude rád vzpomínat…

Opustit branku už ve 24. minutě, to si zpravidla hokejový gólman za rámeček nedá… To se přesně stalo Kváčovi, který po čtvrté obdržené branky ochotně přepustil „svatyni“ právě Stezkovi. Ale i náhradní gólman dvakrát inkasoval a to během osmi minut. „Myslím, že i když jsme dopřáli soupeři dva velmi snadné góly, tak jsme odehráli podle mého názoru celkem povedenou první třetinu. Hráli jsme v ní velmi dobrý hokej. V té druhé jsme ale udělali opravdu mnoho chyb,“ hodnotil kouč českého výběru Kari Jalonen.

V poslední třetině už naši udrželi čisté konto, ale zároveň se jim povedlo vsítit jediný gól, takže utkání skončilo se Suomi debaklem. „Mluvili jsme s hráči během druhé přestávky a chtěli jsme po nich, aby ukázali charakter a bojového ducha. Myslím, že třetí třetina pak byla z naší strany v pořádku. Celkově vzato jsme udělali hrozbě moc chyb. A výsledek sami znáte,“ podotkl Jalonen.

Čeští hokejisté si mohou zlepšit náladu v posledním utkání Tour a to proti Švýcarsku, které zatím prohrálo oba zápasy. „Budeme mít určitě nějaký mítink. Je třeba hlavy nakopnout zpátky. Spousta kluků bude hrát druhý zápas ve dvou dnech, takže si k tomu něco řekneme a musíme už teď přepnout na příští utkání,“ podotkl obránce Jakub Jeřábek.

Česko – Finsko 1:6 (0:2, 0:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 42. H. Zohorna (Smejkal, Sobotka) – 12. Matinpalo (J. Aaltonen, J. Sallinen), 15. J. Aaltonen (J. Sallinen, Kossila), 22. Ruotsalainen (A. Oksanen, Jääskä), 24. Ruotsalainen (A. Oksanen), 29. Saarijärvi (Innala, Mattila), 37. Jääskä (J. Sallinen, Eronen). Rozhodčí: Björk, Holm – Nyqvist, Lundgren (všichni Švéd.). Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1213.

Sestava Česka: Kváča (24. Stezka) – Zámorský, Jordán, Kempný, J. Jeřábek, L. Zábranský ml., Klok, Mozík, Pýcha – Chlapík, Jan Kovář, H. Zohorna – Lakatoš, Sobotka, Smejkal – Flek, A. Musil, Flynn – O. Beránek, Černoch, Bambula – od 41. navíc M. Kovařčík. Trenér Kari Jalonen.

Zdroj: redakce, sport.ceskatelevize.cz