Cesta za Stanley Cupem odstartovala vítězstvím Bostonu a Caroliny, skórovali Nečas a Kämpf

Přidat na Seznam.cz

V noci na neděli odstartovalo letošní play-off v NHL. První křížky si v prvním kole na svoje konto připsaly týmy s výhodou domácího prostředí.

Nejzábavnější část NHL je tady. Play-off začalo zápasy východní konference a bylo se na co koukat. Hned v prvních duelech ukázaly svoji sílu domácí týmy, které výhodu domácího prostředí získaly díky lepšímu umístění v základní části.

Boston Bruins – Toronto Maple Leafs 5:1 (stav série 1:0)

Hned v prvním kole jsme svědky souboje dvou nesmiřitelných rivalů. Boston a Toronto na sebe narazili od roku 2013 již třikrát, z toho se vždy po sedmi zápasech radovali Bostonští medvědi. Letošní vzájemný souboj odstartoval lépe domácí Boston. Během dvou třetin se Bruins dostali do čtyřgólového vedení, které už do konce zápasu nepustili. Za Toronto si jediný gól připsal český útočník David Kämpf. Na straně domácích se dostal k jedné asistenci David Pastrňák. Hvězdou zápasu byl brankář Bostonu Jeremy Swayman, který pochytal 35 střel Toronta.

Carolina Hurricanes – New York Islanders 3:1 (stav série 1:0)

I v druhém nočním zápase skóre otevřel domácí tým zásluhou Jevgenije Kuzněcova. Zanedlouho poté srovnal stav Kyle MacLean, který vydržel až do začátku třetí třetiny. Zde se prosadil útočník Caroliny Noesen. Na to již Islanders neodpověděli a naopak v samotném závěru potvrdil výhru Caroliny český útočník Martin Nečas.

Dnes pokračuje play-off dalšími zápasy. Florida vyzve v derby Tampu Bay, zatímco New York Rangers se střetnou s Washington Capitals.

Zdroj: NHL