Český ženský tenis vládne mladým nadějím. Havlíčková je nejlepší juniorkou roku

Přidat na Seznam.cz

Je pravda, že české tenistky zaznamenaly v tomto roce výrazný pokles svých výkonností, přesto je budoucnost bílého sportu pro naše barvy velmi nadějná. Podle Mezinárodní tenisové federace ITF je nejlepší juniorkou roku sedmnáctiletá tenistka Lucie Havlíčková. „Pocity jsou skvělé. Je to velká motivace a zpětná vazba na to, co jsme minulý rok zvládli. Určitě je velký úspěch toto ocenění vyhrát,“ řekla hráčka TK Sparta Praha. „Musím říct, že jsem to nečekala. Přijde mi, že je nás teď hodně dobrých juniorek, takže mě to překvapilo,“ dodala skromně Havlíčková.

Svěřenkyni trenéra Lukáše Dlouhého se letos podařilo zvítězit ve dvouhře na juniorském Roland Garros a poté ještě společně s krajankou Sárou Bejlek uspěla i ve čtyřhře. Na US Open Havlíčková vyhrála debl po boku Rusky Diany Šnajderové. „Tahle sezona byla zatím moje nejlepší. Na začátku se mi vůbec nedařilo a musela jsem se z toho vyhrabat. Přišlo to v Brazílii (Criciúma), kde jsem vyhrála turnaj kategorie A. Poté jsem vyhrála Paříž v singlu a deblu a následně uspěla i na US Open. Myslím, že právě tímhle jsem si to ocenění zasloužila. Byla to skvělá sezona,“ podotkla Havlíčková, která se právě po americkém grandslamu stala juniorskou jedničkou.

Na dospělém okruhu WTA jí patří 380. příčka, ale pokud se jí bude držet zdraví, mohla by se do konce příštího roku dostat klidně o 200 míst výše. „Plány ještě nejsou přesné. Začátkem ledna poletíme pravděpodobně na nějakou čtyřicítku, což je novinka na ITF. Poté se uvidí, jaký bude žebříček a podle toho budou následující plány,“ dodala Havlíčková tím, že by se ráda z kvalifikací dostávala do grandslamových turnajů.

Zdroj: isport.blesk.cz, idnes.cz