Český zamilovaný pár zabojuje v Austrálii o grandslamové finále

Přidat na Seznam.cz

Pokud by se Tomáši Machačovi podařilo vyhrát na Australian open čtyřhru a to samé se povedlo Kateřině Siniakové, aspoň by se s trochou nadsázky nemuseli doma hádat. Tito sympatičtí tenisté tvoří od loňského roku zamilovaný pár a nyní jsou blízko tomu dosáhnout velkého úspěchu. Tedy přesněji řečeno, pro Siniakovou by to byla obhajoba titulu, pro Machače naopak první grandslamový úspěch.

Ale nepředbíhejme. Ještě k výhře chybí dva podstatné kroky. V semifinále Machač po boku Číňana Čang Č‘-čena vyzvou druhý nasazený indicko-australský pár Rohan Bopanna, Matthew Ebden. Kateřina Siniaková se se světovou deblovou jedničkou Storm Hunterovou z Austrálie utká s dvojicí Elise Mertensovou z Belgie a Sie Šu-wej z Tchaj-wanu.

Mezi nejlepší čtyři páry se česko-australská dvojice dostala z třetího kola po velmi pikantním zápase. Nastoupila proti Barboře Krejčíkové a Lauře Siegmundové z Německa. Ještě vloni se Siniaková s Krejčíkovou radovaly v Austrálii z vítězství, ale na podzim se prvně jmenovaná rozhodla nadále už s Krejčíkovou nepokračovat. A po zápase bylo vidět, že to rodačka z Brna stále nevydýchala. I když po porážce nikdo nejásá radostí, přece jenom dvě kamarádky by se alespoň objaly. Jenže Siniaková s Krejčíkovou si jen povinně podaly ruce.

Výsledek 4:6, 7:5, 6:4 napovídá, že to byl napínavý souboj a nejen vzhledem k už řečeným okolnostem. „Když jsme ve třetí třetině prohrávaly o brejk, řekly jsme si ‚pojďme dál, pokračujme‘. A nějakým způsobem jsme vyhrály, což je úžasné,“ řekla Hunterová. „Všechna čest Barboře a Lauře, hrály opravdu dobře. Opravdu jsme musely sáhnout hluboko do kapsy, věřit si a bojovat opravdu tvrdě.“

I Machač se musel utkat s krajanem. Na druhé straně kurtu totiž vedle Ariela Behara z Uruguaye nastoupil Adam Pavlásek. Tentokrát byl však výsledek jednoznačný 6:3, 6:1.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Bolelli, Vavassori (It.) a Hanfmann, Köpfer (Něm.).

Zdroj: atptour.com, ausopen.com