Český tenis chrlí další a další velké talenty. Tereza Valentová si z US Open veze finále

Přidat na Seznam.cz

Linda Nosková, Linda a Brenda Fruhvirtovy, Sára Bejlek, Lucie Havlíčková či Nikola Bartůňková. To jsou české tenistky, které patří či patřily k nejlepším na světě v dorosteneckém a juniorském věku a už nakukují do dospělého tenisu. Teď k nim můžeme přiřadit i Terezu Valentovou, která možná trochu šokovala tenisové experty, když se na právě skončeném US Open dostala až do finále.

Šestnáctiletá hráčka klubu TK Sparta Praha byla na posledním grandslamovém turnaji roku nasazena mezi juniorkami jako číslo devět. V osmifinále porazila sedmou nasazenou Američanku Quevedovou, poté si poradila s Japonkou Saitovou (číslo 4), v semifinále si vyšlápla na jedničku Jamrichovou ze Slovenska. Až ve finále se musela sklonit před Američankou Huiovou.

Finálový zápas trval hodinu a 43 minut a skončil ve prospěch Američanky dvakrát 6:4. Pro Valentovou je to samozřejmě dosavadní životní úspěch. Je pravděpodobné, že se vzhledem k věku představí na grandslamových juniorkách ještě příští rok. Zároveň si jistě bude na chalengerech snažit vylepšit své dosavadní postavení na WTA, kde je vedená jako 660.

Zkrátka český tenis má další talent, který se sluší sledovat. To samé platí pro Lauru Samsonovou, která se na US Open v juniorkách dostala až do semifinále. Cestu mezi nejlepší dvě jí zahradila právě pozdější vítězka Huiová.

Zdroj: redakce, usopen.org