Český šampion hraje Ligu mistrů a ještě k tomu vede extraligu

Přidat na Seznam.cz

Hodně nabitý, ale zároveň velmi atraktivní program mají v probíhající sezoně volejbalisté VK Karlovarsko. Elitní český celek startuje z pozice úřadujícího extraligového šampiona v Lize mistrů, navíc úspěšně zvládá účinkování v extralize.

A trenéři Jiří Novák a Martin Kop současně působí kromě klubového angažmá v Karlových Varech i u české reprezentace, takže žijí doslova volejbalem.

Oba muži z karlovarské trenérské lavičky mají bohaté mezinárodní zkušenosti. Novák vyhrál Ligu mistrů jako hráč francouzského celku Paris Volley v roce 2000. Stejnou soutěž poznal už i jako trenér českého mistra v nedávné době, když Karlovarsko sbíralo v Lize mistrů první starty.

Kop si zahrál Ligu mistrů za Vídeň, kterou pak na evropské scéně i trénoval. A oba nastupovali během hráčské kariéry i za českou reprezentaci, kterou vedli v roli trenérů na loňském mistrovství Evropy v Ostravě.

Pokud jde o Karlovarsko, tým má za sebou v Lize mistrů zatím dva zápasy. Konkrétně prohry na půdě obhájce titulu, polského klubu Kedzierzyn – Kožle a s italským Trentinem. Čtvrtým účastníkem skupiny je belgický Menen.

Karlovarsko se od začátku sezony musí obejít bez dvou klíčových českých reprezentantů – Lukáš Vašina působí v Polsku a Patrik Indra ve Francii.

„Odchod do ciziny byl pro ně posunem v kariéře. Přece jen polská a francouzská liga jsou kvalitnější, než česká. Z pohledu Karlových Varů je jejich ztráta nepříjemná. Na druhou stranu mohou získat poznatky, které jsou prospěšné pro českou reprezentaci,“ uvedl Martin Kop.

Karlovarsko vede extraligu, když vyhrálo všech jedenáct odehraných zápasů.

„Není snadné skloubit obě soutěže, protože je samozřejmě rozdíl měřit se s top týmy Evropy a po těchto duelech, které jsou svátkem pro hráče i diváky, hned za pár dní nastoupit v extralize. Proto si vážíme, že jsme v ní ještě neprohráli,“ zamyslel se Jiří Novák.