Český hokej zažívá skvělé dny. Povede se našemu národnímu sportu i závěr roku?

Přidat na Seznam.cz

Nejdříve šokující výhra našich mladíků na MS do 20 let nad Kanadou, kterou potvrdili debaklem Rakouska. A pak se ještě čeští hokejoví fanoušci mohli v televizi kochat skvělou hrou a ještě lepšími výsledky Sparty na Spengler cupu. Oba týmy mají zaděláno na hezké úspěchy. Teď je ale čekají zápasy pravdy.

Vítězství Kanady nad Německem znamená, že čeští mladíci mají už jistý postup do čtvrtfinále. Oni však v koutku duše míří i výše. A dnešní utkání proti Švédsku hodně napoví, zda výhra nad Kanadou byla náhodná či se opravdu letos sešel tak silný mančaft, který může po 17 let (!) utnout čekání na medaili. „Jsem strašně rád, že jsme první zápasy takhle zvládli,“ říká trenér Radim Rulík. „Jsme rádi i za trochu klidu. Nebudeme v presu a stresu. S kolegy budeme na tým působit tak, abychom ho připravili na dalšího soupeře.

Švédsko má také na kontě dvě výhry, ale obě s outsidery skupiny (Rakousko 11:0 a Německo 1:0). Celkově toto mistrovství světa nabízí několik nečekaných výsledků a to i ve druhé skupině, v které Slováci porazili USA či vítězství Švýcarska nad Finskem v prodloužení.

Zajímavě rozjetý turnaj mají i Sparťané ve Švýcarsku. V rámci Spengler cupu porazili ve skupině Kanadu 3:2 a poté vypráskali domácí Davos 9:2! Nyní čekají na semifinálového soupeře, který vzejde z dvojice Örebro – Kanada. „Hrajeme týmově, každý padá do střel a nikdo nehoní osobní statistiky. My útočníci pomáháme obráncům, oni naopak podporují útok a hrajeme ofenzivní hokej, z čehož přichází góly. Všechno ale pramení z týmové práce,“ uvedl mladý sparťanský útočník Ostap Safin.

Zdroj: hcsparta.cz, irozhlas.cz