Český gólman si dojel přes celé kluziště pro bitku. Složil brankáře a užil si aplaus hlediště

Přidat na Seznam.cz

Bitky k hokeji patří, ať se to někomu líbí nebo ne. Skoro každý tým má své bitkaře či se zkrátka porvou podle situace i ti, co se těmto situacím spíše jindy vyhýbají. A zpravidla jde o obránce a útočníky. Když se ale do bitky zapojí i gólmani, to pak bývá pro diváky obzvlášť výživné. A právě takovouto situaci zažili v noci fanoušci týmu Utahu Grizzlies, který nastoupil proti Allenu Americans. Za domácí chytá český gólman Lukáš Pařík, který byl důležitou postavou zmiňované bitky.

Oba týmy hrají ve třetí nejkvalitnější zámořské soutěži ECHL. Utahu se tento zápas vůbec ale vůbec nepovedl, protože prohrál 1:8. A možná i frustrace z vysoké porážky zapříčinila hromadnou bitku po závěrečné siréně, do které se zapojili i oba gólmani. Protože šarvátky se odehrávaly za brankou Allenu, musel Pařík přejet celé kluziště a vyzval k bitce oponenta Chase Perryho.

Oba gólmani si rozdali pár ran, poté se ale Paříkovi povedlo dostat soka na zem a tím bitka logicky skončila. Český gólman si následně užíval ovace domácího publika. Rozhodčí nakonec rozdali rekordních 150 trestných minut.

Pařík je odchovanec pražských Letňan, poté se ještě v mládeži přemístil do Liberce. v roce 2019 si ho v draftu jako 87. vybrali „Králové“ z Los Angeles. Zatím si však v NHL nezahrál. V tuto chvíli má podepsanou smlouvu v Colorado Eagles v rámci AHL, ale ani tam si ještě nezachytal.

Zdroj: redakce, utahgrizzlies.com