Český fotbalový brankář Nguyen válí ve Vietnamu. Stal se jasnou jedničkou a ve hře je i reprezentace

Přidat na Seznam.cz

Není to tak dlouho, co fotbalový brankář Filip Nguyen válel v české nejvyšší fotbalové lize. Před pár měsíci se ale rozhodl vyzkoušet zahraniční angažmá. Zamířil do poměrně exotické destinace, Vietnamu, kde se ale brzy stal gólmanem č. 1 v klubu Cong An, píše server Livesport.

Gólman se zkušenostmi i s evropskými poháry pro média uvedl, že je v klubu spokojený. Polepšil si i finančně. Ve Vietnamu prozatím nastoupil do patnácti utkání a vedení vietnamského mužstva je s ním spokojené.

Během dřívějších let se Filip Nguyen stal pevnou součástí nejprve libereckého kádru, kde strávil celkem 4 sezóny. Jeho pozice jedničky byla téměř neohrožená, přesto ale Filip Nguyen se rozhodl vyzkoušet jiné angažmá. Zavítal do Slovácka, kde i tam byl jasnou brankářskou jedničkou.

Ve dvou sezónách po sobě v dresu Slovácka nastoupil do celkem 60 zápasů, dokonce si připsal i jednu asistenci. Následně ale Česko opustil a odešel právě směr Vietnam.

Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se měl v dohledné době vrátit. Vietnamský fotbalový svaz dokonce projevil zájem o to, aby Nguyen v budoucnu nastoupil i za tamní fotbalovou reprezentaci.

Zdroj: Livesport