Český brankařský souboj vyzněl pro Mrázka. Gólman Chicaga navíc přihrál na gól

Přidat na Seznam.cz

České hokejové brankařské škole se zase začíná v NHL dařit. Už sedm našich gólmanů naskočilo do letošního ročníku kanadsko-americké soutěže. A nejsou to jen takové „štěky“, ale zpravidla patří mezi opory svých týmů. Při tak velkém počtu českých strážců hokejových „svatyň“ se tak stává, že si dva Češi zachytají proti sobě. Což se i stalo v noci, kdy proti sobě nastoupili Petr Mrázek ze Chicaga a Pavel Francouz z Colorada.

Nakonec byl spokojenější ten první jmenovaný, protože Chicago zvítězilo doma 3:2. Oba gólmani se museli hodně činit, protože Mrázek pochytal 31 střel a Francouz jen o šest méně. „Cítil jsem se celý zápas dobře a mám radost, že jsme po dvou výhrách přidali třetí v řadě. Pořád se učíme, jak vítězit,“ řekl Mrázek po utkání. „V úvodu zápasu na nás vlétli a měli několik šancí, ale když chytíte i nájezd, tak jste sebevědomější a je vám lépe. Hodně mi pomohli i kluci a skvěle jsme ubránili oslabení, to byl další důležitý faktor,“ doplnil.

Mrázek se však vedle své brankařské práce zaskvěl i při zakládání útoků. U jednoho si dokonce připsal asistenci! Vše začalo tím, že český gólman vystihl za brankou přihrávku na coloradského útočníka.

Pro Chicago to bylo třetí vítezství za sebou. Přesto se nadále Black Hawks drží na posledním místě Západní konference. A na play-off už ztrácí propastných 21 bodů…

I Colorado je v tuto chvíli mimo příčky zaručující play-off, jenže narozdíl od Chicaga ztrácí na osmou příčku, z které se ještě postupuje, jen čtyři body.

Zdroj: nhl.com, Twitter