Český biatlon má novou hvězdu. Voborníková se zaskvěla sedmým místem

Přidat na Seznam.cz

Tereza Voborníková se v loňském roce stala dvojnásobnou juniorskou mistryní světa a letos už se dokázala prosadit i mezi dospělými. Sedmé místo ze stíhacího závodu na probíhajícím světovém šampionátu v německém Oberhofu je skvělým výsledkem. „V posledním kole mě hodně podržely lyže, byly super. Pro mě neskutečný, jsem strašně ráda, že se to povedlo na mistrovství světa,“ uvedla 22letá závodnice.

Voborníková vstupovala do stíhacího závodu z 18. pozice po sprintu. „Pro mě je to furt neuvěřitelný, nevím, co se tam stalo. Samozřejmě jsem si vzpomněla na poslední ránu a snažila jsem si ji pohlídat,“ podotkla biatlonistka klubu KB Jilemnice.

Z výsledku vrchlabské rodačky měl samozřejmě velkou radost i šéftrenér Ondřej Rybář. „To umístění pro Terku je paráda, na mistrovství světa je to o to lepší. Je v lepší pozici, protože může překvapovat. Bylo vidět na trati, že se chce sunout dopředu a určitě nic nedarovala ani těm soupeřkám, které mají víc zkušeností.

Díky zmiňovaným umístěním má už Voborníková jistou účast v závěrečném závodě, kterým je tradičně hromadný start s třiceti závodnicemi. Předtím se ale ještě zúčastní ženské štafety a vytrvalostního závodu. „I kdyby se už žádný závod nepovedl, tak to, co jsem si tu dokázala, je pro mě nad očekávání. Budu chtít takové výkony podat i v dalších závodech, ale když se to nepovede, tak už se to nepovede,“ dodala spokojená reprezentantka.

Naopak stíhací závod příliš nevyšel naší největší hvězdě Markétě Davidové, která doběhla na 16. příčce. „Běžecky bych ten závod asi hodnotila lépe než předtím. Podle analýz jsem však zase hodně ztratila v posledním kole. Ke konci mi vždycky malinko chybí. Uprostřed závodu jsem se cítila dobře, tak doufám, že se to nějak rozjede. Jsem taková uťáplá. Není to, že by mě něco trápilo, ale nemůžu se pořádně rozjet,“ řekla Davidová před kamerami.

Zdroj: redakce, twitter, sport.ceskatelevize.cz