Česku se v generálce na MS příliš nedaří, prohrálo i se Švédskem

Přidat na Seznam.cz

Česká hokejová reprezentace ladí v posledním domácím turnaji před světovým šampionátem formu. Ta však zatím není příliš oslnivá, po porážce s Finskem národní tým nenašel recept ani na Švédy. Problémem je zatím produktivita.

Češi si průběh domácího turnaje Betano Hockey Games, který se hráje v rámci seriálu Euro Hockey Tour, představovali určitě jinak. Na brněnském ledě nezvládli nejprve čtvrteční souboj s Finskem a prohráli 1:4, a o moc lépe si nevedli ani v sobotním klání se Švédskem.

Zatímco s reprezentací Finska se mezi tyčemi objevil brankář Dostál, dle očekávání poslal do souboje se Švédskem Rulík do branky Petra Mrázka. Ten překvapivě příliš mnoho práce neměl, když na něj zamířilo pouze jedenáct střel. Jedna z nich si našly cestu za jeho záda.

Postaral se o ní na začátku třetí třetiny jedenatřicetiletý útočník Färjestadu Linus Johansson. Čechům se, stejně jako při utkání s Finskem, nedařilo proměňovat šance a na jejich kontě svítila poprvé v sezoně po závěrečné siréně nula. Ani čtyřiatřicet pokusů nestačilo Rulíkovým svěřencům na rozvlnění sítě. Vítězství Tre Kronor pak pečetil druhým gólem do prázdné branky Nemeth. Národní tým tak prohrál se Švédskem 0:2 a v neděli se utká o třetí místo se Švýcarskem.

Česká reprezentace tak má před domácím Mistrovstvím světa na čem pracovat. Do něj vstoupíme v pátek 10. května večerním kláním s Finskem. Ve skupině pak Češi narazí ještě na reprezentace Norska, Švýcarska, Dánska, Rakouska, Velké Británie a Kanady. Podaří se našim hráčům vybojovat před domácím publikem zlaté medaile?

zdroj: autorský článek, hokej.cz