Českobudějovičtí fotbalisté se po pětigólovém debaklu vrátili rychle na zem. A opět i do pozice hlavního kandidáta na sestup

Přidat na Seznam.cz

V prvním jarním kole dokázali českobudějovičtí fotbalisté doma přejet ostravský Baník jednoznačně 3:0. Vypadalo to, že jsou na dobré cestě se odpoutat z posledního místa. Jenže dnes v Jablonci inkasovali pět branek a vrátili se zpět do reality…

Jihočechům ublížily začátky obou poločasů. První gól dostali už v 8. minutě. Sice se jim povedlo za deset minut vyrovnat, ale dvě minuty po změně stran už opět vedli Jablonečtí. Za dalších jedenáct minut už to bylo o dvě branky. Hostům se sice záhy povedlo snížit, ale to bylo z jejich strany vše. Naopak Jablonec ještě přidal dva góly a mohl se radovat z vysokého vítězství.

FK Jablonec – Dynamo České Budějovice 5:2 (1:1) Branky: 8. Čanturišvili, 47. Martinec, 58. Tekijaški, 72. Nebyla, 90.+1 Drchal – 18. Hellebrand, 63. Suchan.

,,Hodnotí se mi to hůře než minulý týden, ale jak jsem říkal, jdeme zápas od zápasu. První poločas jsme drželi krok, pak jsme hráče ale upozorňovali na vstup do druhého poločasu, ale inkasovali jsme. Pak jsme se ještě nadechli tím, že jsme snížili na 3:2, Jablonec pak ale přidal ještě dvě branky a zaslouženě zvítězil,“ podotkl po zápase trenér Českých Budějovic Jiří Lerch.

Jablonec mohl bodovat už v prvním jarním kole, ale na Slavii inkasoval branku na 3:4 v posledních vteřinách zápasu… „Byl to pro nás těžký zápas především po psychické stránce. Nevěděli jsme, co s námi udělá zápas na Slavii, kde jsme dostali velkou ránu v nastavení. Teď šlo prakticky o šest bodů a kluci to vnímali. Bylo to hodně o hlavě. Těší mě, že střílíme tolik branek. Ale na můj vkus děláme stále drobné chyby, které nám soupeř hned potrestá. Dnes třeba u toho gólu na 1:1. Podařilo se nám ale brzy odskočit, ale zase jsme dostali snížení na 3:2 a zase jsme byli pod tlakem. Těší nás předvedená hra dopředu, ale musíme i tam nějaké věci dotáhnout,“ uvedl jablonecký kouč Radoslav Látal.

Zdroj: dynamocb.cz, fkjablonec.cz