Česko má nadále dvojnásobné zastoupení na Australian open. Krejčíková otočila duel s velkým talentem

Přidat na Seznam.cz

V posledních letech bývá zvykem, že má český tenis alespoň jednu hráčku na grandslamech minimálně ve čtvrtfinále (ale zpravidla spíše v semifinále, finále či dokonce slavíme vítězství). I letošní Australian open nebude výjimkou, po Lindě Noskové se mezi nejlepší osmičku dostala i Barbora Krejčíková.

Česká tenistka nastoupila proti šestnáctileté Mirre Andrejevové. Tato Ruska je vnímána jako velký talent, což prokazovala v prvním setu, který vyhrála 6:4. Krejčíková však už má z letošního Australian open velké zkušenosti s otáčením zápasů, v 1. kole to zvládla proti Japonce Mai Hontamaové, ve třetím kole porazila po obratu domácí Storm Hunterovou. I proti ruské tenistce se vybičovala ke skvělému výkonu a následující dvě sady vyhrála s přehledem 6:3, 6:2.

„Jsem šťastná, že jsem ve čtvrtfinále, protože jsem měla opravdu těžké zápasy. Abych to srovnala s tím, co bylo minule, tak si už moc nepamatuji pocity a emoce, které jsem měla. Letos je to nový rok. Je to jiný turnaj. Prostě jdu dál a bojuju o každý míč,“ uvedla usměvavá Krejčíková. „Oproti minulým vzájemným zápasům jsem se snažila být více agresivní a hrát svoji hru. To se mi dařilo ve druhém a třetím setu. Dařilo se mi ji brejknout a také jsem velmi dobře podávala,“ doplnila brněnská rodačka k dnešnímu zápasu.

Ve čtvrtfinále čeká na Krejčíkovou druhá nasazená Aryna Sabalenková z Běloruska, která porazila lehce Anisimovou z USA 6:3, 6:2. Ale ještě před tímto duelem čeká českou tenistku zápas ve čtyřhře. Se svojí parťačkou Laurou Siegmundovou nastoupí proti dvojici Navarrová, Shnaiderová.

Zdroj: wtatennis.com, ausopen.com