Česko bude mít na Dakaru opět ženské zastoupení. Sestry Kolocovy osedlají buggyny

Přidat na Seznam.cz

To že není závodní automobilismus jen záležitost mužů bere sportovní svět už nějaký ten rok s respektem (až možná na pár výjimek…). A že se na slavné Paříž – Dakar objevují v pozici jezdců či navigátorů i ženy, už je též samozřejmost. A týká se to několik let i českých závodnic – Gabriela Novotná (motocykl), Olga Roučková (čtyřkolka) či zpěvačka Olga Lounová (navigátorka). Pro další ročník, který začne tradičně na konci roku, se k nim přidají i sestry Aliyyah a Yasmeen Kolocovy v buggynách v kategorii T3 lehké prototypy.

Aliyyah a Yasmeen Kolocovy se už odmala pohybují v automobilovém světě a to díky svému otci Martinu Kolocovi, který má za sebou úspěšnou kariéru v závodech tahačů. V letech 1995 a 1996 se stal mistrem Evropy. Paříž – Dakar však nikdy nejel, a proto si to užije v pozice majitele týmu Buggyra ZM Racing a hlavně otce. „Bude to vyústění jejich tříleté přípravy, premiérový start bude hlavně o sbírání zkušeností. Obrovský podíl na úspěchu mise budou mít navigátoři. Aliyyah bude navigovat zkušený Francouz Stéphane Duplé,“ uvedl Koloc a dodal, že druhou dceru Yasmeen bude navigovat Jihoafričanka Taye Perryová.

Aby obě sestry vstupovaly do závodu v té nejlepší péči, v pozici poradce s nimi bude spolupracovat Josef Macháček, který už je zkušeným účastníkem tohoto nejslavnějšího rallye závodu. „Celý Dakar budeme trávit společně v autě a bude i mým poradcem, abych mohl dělat správná rozhodnutí,“ podotkl k tomu Koloc, který má své dcery s Miss Seychely.

Aliyyah a Yasmeen Kolocovy by byly schopny závodit i dříve, ale musely počkat, až jim bude osmnáct let. Rallye odstartuje v Saúdské Arábii prologem přesně na Silvestra.

Zdroj: idnes.cz , sport.cz