České tenistky zaválely. Muchová, Vondroušová i Nosková jdou dál

Přidat na Seznam.cz

Zatímco první hrací den na tenisovém turnaji v Miami přinesl tři české prohry, o 24 hodin později se naopak můžeme radovat z trojnásobného postupu našich hráček do druhého kola. A všechny to zvládly bravurně ve dvou setech.

Nejkratší dobu strávila na kurtu Karolína Muchová, která rozdrtila Švýcarku Jil Teichmannovou 6:0 a 6:2. Ve druhém kole se střetne s Číňankou Ču Lin. Olomoucké rodačce se letos zatím velmi daří. Nejenom díky tomu, že se jí konečně vyhýbají zranění, ale také jí pomáhá spolupráce s Kirsten Flipkensovou. Tato bývalá úspěšná belgická tenistka tak doplnila trenéra Jana Blechu.

Mnoho se nezapotila ani Markéta Vondroušová, která si poradila s Němkou Taťánou Mariavovou 6:4, 6:1. Nyní jí bude čekat Ruska Veronika Kuděrmětovová, které může oplatit loňskou porážku z Indian Wells.

Díky tomu že Linda Nosková porazila Italku Luciu Bronzettiovou 6:3 a 6:4, si v dalším kole zahraje s Petrou Kvitovou, která byla díky postavení v žebříčku nasazená hned do druhého kola. To se týká i Karolíny Plíškové a Barbory Krejčíkové. Na první jmenovanou čeká Číňanka Wang Xin a Krejčíková se střetne s Běloruskou Aliaksandrou Sasnovičovou.

Zdroj: redakce, miamiopen.com , twitter