České tenistky skvěle rozehrály pátý grandslam roku. Kvitová, Plíšková, Krejčíková a Nosková jdou dál

Přidat na Seznam.cz

Indian Wells je neoficiálně „pátým“ grandslamem roku. Za prvé kvůli tomu, že se ho účastní v jeden čas jak ženy, tak muži. Za druhé na tento americký turnaj přijíždějí ty největší hvězdy. A za třetí se koná necelé dva týdny, takže tenisté a tenistky nehrají každý den jako na menších turnajích, ale mají zpočátku den volna právě jako na grandslamových turnajích.

České tenistky mají v první stovce světového žebříčku velké zastoupení, a proto není divu, že i do kalifornského turnaje se jich dost přihlásilo. A jejich vstup do tohoto prestižního klání bylo vesměs úspěšné. Aspoň se to tedy týká našich největších hvězd.

Současná česká jednička Petra Kvitová (15. na žebříčku) se na úvod střetla s Američankou Elizabeth Mandlikovou, dcerou české grandslamové šampionky Hany Mandlíkové. První set vyzněl jasně pro českou hráčku 6:1, ve druhé sadě mladičká Američanka více vzdorovala, ale zkušenost nakonec zvítězila – 7:5. V dalším kole se Kvitová utká s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou.

Šestnáctá hráčka světa Barbora Krejčíková nastoupila na rozehřátý kurt s Ukrajinkou Dajanou Jastremskou. Brněnská rodačka ukázala pokračující skvělou formu, díky které vyhrála před 12 dny na dalším prestižním turnaji v Dubaji, a ukrajinskou tenistku smetla 6:1, 6:2. Bude dále pokračovat ve vítězném tažení i proti Číňance Wangové?

O hodně těžší práci měla Karolína Plíšková (17.), která musela na kurtu strávit tři sety. Ruska Anna Kalinská vyhrála první sadu 6:2. Jenže Plíškovou to nezlomilo, naopak nabudilo natolik, že ve druhém setu nadělila ruské tenistce kanára. Třetí set byl vyrovnaný, nakonec ale skončil ve prospěch české hráčky 6:4. I v dalším kole se Plíšková střetne s představitelkou ruského tenisu, čeká jí Veronica Kudermetěva.

Ale to není vše, úspěch slaví i Linda Nosková. Zvítězila nad 31. nasazenou Amandou Anisimovovou z USA 7:6, 6:3. Nyní jí čeká o hodně těžší soupeřka a to hráčka první desítky Coco Gauffová, též z USA.

Pátá Češka, která se v noci představila, byla Linda Fruhvirtová. Tato velká naděje však nedotáhla duel s Ukrajinkou Anhelin Kalininovou do vítězného konce a to měla mečbol… Především vysoký počet jejích dvojchyb nakonec znamenal prohru 6:4, 4:6 a 5:7.

Zdroj: redakce, bnpparibasopen.com , twitter