České tenistky si jdou v Dubaji pro titul. Nezalekly se ani favoritek

Přidat na Seznam.cz

Loňská sezona nebyla z pohledu českých tenistek tak ideální jako ta předešlá léta. Letošní rok zatím nevypadá špatně a to především z pohledu mladých nadějí Noskové a Fruhvirtové (obě se jmenujou Linda), kterým se vydařil leden. Ale ani naše zkušené hráčky nechtějí vyklidit tenisové pole, což dokazují na probíhajícím prestižním turnaji v Dubaji. Klání ve Spojených arabských Emirátech se účastní ty nejlepší hráčky světa. Ale české tenistky se jich nezalekly.

Mezi poslední šestnáctku postoupilo kvarteto našich tenistek. Zdálo se, že nejtěžší cestu bude mít Karolína Plíšková, která se utkala s Řekyní Sakkariovou, která je v žebříčku WTA na sedmém místě. Jenže byla to naopak Plíšková, kdo dominoval. Devatenáctá hráčka světa smetla soupeřku 6:2, 6:1. A následně výhru oslavila skokem do vody – viz video níže.

Ve dvou setech dokázaly vyhrát i Kvitová s Muchovou, ale na kurtu se musely o hodně více nadřít. Prvně jmenovaná se utkala s Putincevovou (6:4, 6:4) a Muchová se střetla s Cirsteaovou (6:4, 7:6). Nejtěžší to měla Krejčíková. První set sice proti Kasatkinové vyhrála 6:4, jenže druhou sadu prohrála stejným způsobem. O vítězce tak muselo rozhodnout poslední dějství, které nakonec pro sebe získala naše tenistka – 7:5.

Naopak se s turnajem v Dubaji loučí Linda Fruhvirtová, která nestačila na Ostapenkovou (0:6, 2:6) a Marie Bouzková, jenž prohrála s Rybakinovou 5:7, 2:6.

V osmifinále nás čeká české derby Krejčíková – Kvitová. Plíšková se utká s Kalininovou a Muchová nastoupí proti Benčičové. Český tenis tak má stoprocentní jistotu jedné hráčky ve čtvrtfinále. Vůbec by ale nebylo špatné, kdyby ten počet byl vyšší.

Zdroj: redakce, wtatennis.com