České tenistky řádí v Číně. Kvitová, Fruhvirtová a Siniaková jsou mezi nejlepší osmičkou

Přidat na Seznam.cz

Kateřina Siniaková vypadla v pondělí z prvního místa světového žebříčku ve čtyřhře, i tak může být pyšná, protože v pozici jedničky vydržela 115 týdnů! Jen čtyřem hráčkám se povedlo vládnout v deblu déle, nejvíce Martině Navrátilové (237 týdnů). Siniakovou to ale nijak nezlomilo, naopak se jí tento týden daří na čínském turnaji a ještě k tomu ve dvouhře.

Není však jediná z Česka, která se dostala mezi nejlepší osmičku. Bojovat o titul ve městě Ning-po budou mít možnost i Petra Kvitová a Linda Fruhvirtová. Siniakové se podařilo porazit turnajovou pětku Soranu Cirsteaovou z Rumunska 6:3, 7:5. Ve čtvrtfinále jí čeká Nadia Podoroská z Argentiny.

Po osmi porážkách v řadě (!) může být zatím spokojená Fruhvirtová, které v prvním kole skrečovala Rebeca Masárová ze Španělska. V dalším kole si to ale osmnáctiletá hráčka už uhrála sama, když si poradila s turnajovou čtyřkou Ruskou Annou Blinkovovou 6:3, 3:6 a 6:1. Její další soupeřkou bude Italka Lucia Bronzettiová.

I Petře Kvitové skrečovala soupeřka, ze zdravotních důvodů nemohla nastoupit Julia Putincevová z Kazachstánu. Nyní se dvojnásobná wimbledonská vítězka utká s Ruskou Dianou Šnajderovou.

Zdroj: redakce, wtatennis.com