České tenisové tažení v Indian Wells pokračuje. Muchová s Vondroušovou doplnily kvarteto našich hráček

Přidat na Seznam.cz

Ženský tenis je v posledních letech tak vyrovnaný, že experti se málokdy trefí, kdo vyhraje ten který turnaj. A proto je velká šance, že probíhající klání v americkém Indian Wells může klidně vyhrát česká tenistka. Do třetího kola jich postoupilo už šest. Po Petře Kvitové, Karolíně Plíškové, Lindě Noskové a Barboře Krejčíkové se to povedlo i Markétě Vondroušové a Karolíně Muchové.

Vondroušová musela k postupu zdolat další českou hráčku a to Markétu Bouzkovou. Kdo čekal těžký „sestrovražedný“ souboj, musel být zklamán, protože Vondroušová krajanku smetla dvakrát 6:1. V dalším kole se finalistka Rolland Garros z roku 2019 střetne se čtvrtou hráčkou světa Tunisankou Uns Jabeurovou.

Více se na kurtu nadřela Muchová, ale nakonec odcházela po souboji s Azarenkovou jako vítězka. Běloruskou hráčku porazila 7:6, 6:3. Aby se dostala mezi nejlepší šestnáctku, bude nyní muset rodačka z Olomouce porazit Italku Martinu Trevisanovou.

Naopak se smutkem odcházela z kurtu Kateřina Siniaková, která nestačila Brazilce Haddad Maiové. Duel to však byl napínavý a skončil po setech 7:5, 6:7, 3:6. Pro Siniakovou je to velká škoda, protože ve druhém setu podávala za stavu 5:4 na vítězství. Siniaková si však může spravit náladu ve čtyřhře, kde spolu s Krejčíkovou jsou jasné favoritky.

Zdroj: redakce, bnpparibasopen.com