České šipky dosáhly historického úspěchu. Adam Gawlas má vítězství na MS

Přidat na Seznam.cz

Adam Gawlas je historicky prvním Čechem, který se zúčastnil MS v šipkách. A nejenom, že se zúčastnil, jemu se dokonce povedlo na šipkařském světovém šampionátu v Londýně v 1. kole porazit Richieho Burnetta z Walesu 3:2 na sety. „Je to velmi speciální být tady v Alexandra Palace. Ale tenhle den je celkově výjimečný, protože maminka má narozeniny. Takže mami: Všechno nejlepší! Tahle výhra je pro tebe!“ řekl nadšený Gawlas do anglické televize v přímém přenosu.

Duel byl velmi napínavý, protože Gawlas sice získal první set, ale dvě následující sady patřily Welšanovi. Avšak dvacetiletý český šipkař zabojoval a soustředěnou hrou skóre otočil ve svůj prospěch.

Ve druhém kole se bývalý juniorský mistr světa střetne se 16. nasazeným Ryanem Searlem, který bude mít výhodu domácího publika. Juniorský titul dává tušit, že Gawlas je velkým talentem a mohl by do budoucna v Česku šipky zpopularizovat. Vítězstvím v 1. kole získal 73. hráč světa prémii 15 tisíc liber, což je v přepočtu asi 420 tisíc korun.

Kromě Gawlase se MS ještě účastní zkušený Karel Sedláček, který se v neděli v prvním kole střetne s Australanem Raymondem Smithem. Světového šampionátu se zúčastní nejlepších 96 šipkařů včetně tří žen.

Zdroj: dartsnews.com, dailystar.co.uk